۰۹/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۱ سه شنبه

صبح قزوین حادثه تروریستی شاهچراغ دردناک و ناجوانمردانه بود
کد خبر: ۳۵۹۹۵۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۸/۶ ساعت: ۱۵:۸ ↗ لینک کوتاه

امام جمعه قزوین:

حادثه تروریستی شاهچراغ دردناک و ناجوانمردانه بود

آیت الله عابدینی با تسلیت شهادت مردم بی دفاع و مظلوم در حرم مطهّر حضرت احمد بن موسی علیهما السلام در شیراز، گفت: این حادثه تروریستی بسیار دردناک بود و موجب اندوه و ناراحتی مردم شد.

حادثه تروریستی شاهچراغ دردناک و ناجوانمردانه بود
به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: در قرآن آمده خداوند برای کافران این موقعیت را قرار نداده که بر مؤمنین مسلط شوند، برخی دولت‌های غرب‌زده و برخی افراد خودباخته در مقابل غرب به‌ جای اینکه شیطان را دشمن ببینند، برای او تعظیم و تکریم می‌کردند.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: یکی از مسئولین زمانی گفتند اگر آمریکایی‌ها بیایند یک بمب بزنند و همه چیز ما را نابود کنند ما چه کنیم؟ رهبر معظم انقلاب فرمودند دست این آقا را بگیرید ببرید امکانات نظامی ما را نشانش دهید، بردند امکانات نظامی را به او نشان دادند و تا حدودی فهمید که ما در چه موقعیتی قرار داریم.

خطیب نماز جمعه قزوین تأکید کرد: آن‌هایی که آمریکا را کدخدا می‌دانستند هم خود را تحقیر کردند و هم به جامعه ما ضرر زدند، هیچ چیزی هم گیرشان نیامد، فقط بازی خوردند، قرآن می‌گوید ما موقعیتی برای آن‌ها فراهم نکرده‌ایم که کفار به شما تسلط داشته باشند.

نمازهای جمعه بیشتر از این جوان‌سازی شود

وی اظهار کرد: بیت‌المال امانت و زمین‌های کشاورزی استان امانت است که برخی‌ها به آن خیانت کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: خداوند در سوره نساء فرمود امانت را به صاحبانشان برگردانید، حال اگر یک عده‌ای خیانت کرده و امانت‌ها را برای منافع خودشان بردند، خداوند به همه مؤمنین دستور می‌دهد که این امانت‌ها را برگردانید، نایستید مفت‌خوری آدم‌های هتاک غارتگر را تماشا کنید.

وی با اشاره به سالروز شهادت حسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، تصریح کرد: نوجوانان امید آینده کشور هستند و ضروری است نمازهای جمعه بیشتر از این جوان‌سازی شود و برای تحقق این مهم بزرگان بایستی جوان‌ها را برای حضور در مساجد و نمازهای جمعه تشویق کنند.

حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ بسیار دردناک بود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تسلیت شهادت مردم بی دفاع و مظلوم در حرم مطهّر حضرت احمد بن موسی علیهما السلام در شیراز، خاطرنشان کرد: این حادثه تروریستی بسیار دردناک بود و موجب اندوه و ناراحتی مردم شد.

شیوه دشمنان ناجوانمردی و بی‌رحمی است

امام جمعه قزوین ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب به همه دلگرمی دادند و فرمودند ملت عزیز و دستگاه‌های مسئول یقینا بر توطئه‌ی خباثت‌آمیز دشمنان فائق خواهند آمد.

وی تأکید کرد: بارها فتنه‌گران برای آشوب به میدان آمدند اما حضور، بصیرت و آگاهی مردم آن ها را پشیمان کرد؛ این بار امتحان سخت‌تر شده است و باید با این فتنه مقابله کرد.

آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: ما هر سال امتحان‌های دانشگاه انقلاب را پشت سر گذاشته‌ایم اما اکنون امتحانات پیچیده شده چون ممکن است حتی آدم‌هایی هم که خیلی می‌فهمند یک جاهایی دچار شک و تردید شوند.

خطیب نماز جمعه قزوین عنوان کرد: در چنین شرایطی باید بصیرت داشت تا از عهده امتحانات به خوبی برآمد و فتنه‌گران را سر جایشان نشاند، خیلی‌ها هستند که فریب خورده‌اند فریب خورده‌ها باید متنبه شوند و خسارت‌هایی که به کشور وارد کردند از آنان گرفته شود و بدانند که باید هزینه فتنه‌گری را بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: آن‌هایی که در اغتشاشات لیدر بوده و فتنه‌انگیزی کرده و می‌کنند حتماً باید به اشد مجازات برسند تا هوس به آتش کشیدن حیثیت نظام و امنیت مردم را از سرشان دور کنند.

انتهای پیام/ 1300/ د

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان