۰۵/جمادى الأول/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۹/۰۸ سه شنبه

صبح قزوین دانشجویان فرهنگیان در قزوین از فقر فضای آموزشی رنج می‌برند
کد خبر: ۳۵۹۴۹۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۷/۳ ساعت: ۱۵:۵۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه فرهنگیان قزوین:

دانشجویان فرهنگیان در قزوین از فقر فضای آموزشی رنج می‌برند

حمیدرضا مشهدی با اشاره به فقر فضای آموزشی در دانشگاه فرهنگیان قزوین گفت: دو هزار دانشجوی فرهنگیان با این کیفیت تأثیرگذاری تنها در سه هکتار فضای آموزشی تحصیل می‌کنند

دانشجویان فرهنگیان در قزوین از فقر فضای آموزشی رنج می‌برند
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ حمیدرضا مشهدی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین در مراسم نخستین اکران رسمی و عمومی مستند مورفین که توسط مرکز رشد حوزه هنری استان قزوین تولید شده است، اظهار کرد: مورفین یکی از منحصربه‌فردترین آثاری است که در این حوزه ساخته شده و همین مسئله شأن و جایگاه این اثر و ارزش زحمات بانیان آن را دوچندان می‌کند. 
 
وی با اشاره به حضور نداشتن مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونین وی در جلسه اکران مستندی که در مورد معلمان است، گفت: جای تعجب است که از معاونین و روسای نواحی آموزش و پرورش هیچ‌کدام امروز در این جلسه حضور ندارند اما نباید پیش خودمان فکر کنیم که مسئولین از مشکلات فرهنگیان اطلاعی ندارند چرا که به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس 42 درصد از کل نمایندگان مجلس کشور در سالیان پس از انقلاب از معلمان بوده‌اند، مگر می‌شود بگوییم که اینها از شرایط آموزش و پرورش بی‌اطلاع بوده‌اند؟

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان قزوین ادامه داد: جنس کار معلمان با دیگر اقشار متفاوت است به طوری که هر معلم 30 تا 35 سال در مدارس تدریس می‌کند و این یعنی هر معلم به طور متوسط در طول سی سال خدمت خویش، هزار دانش‌آموز خواهد داشت بنابراین میزان تأثیرگذاری این قشر بر جامعه بالاتر از هر قشر دیگری است.

عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان قزوین با اشاره به فقر فضای آموزشی در دانشگاه فرهنگیان قزوین ابراز کرد: دو هزار دانشجوی فرهنگیان با این کیفیت تأثیرگذاری تنها در سه هکتار فضای آموزشی تحصیل می‌کنند اما هفت هزار دانشجوی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در 110 هکتار فضا تحصیل میکنند از همین مورد می شود فهمید که نگاه‌ها در این زمینه چگونه است.

مشهدی با اشاره به فعالیت‌های شبانه روزی معلمان در ایام کرونا و آموزش مجازی گفت: در بحث کرونا جزو اولین کشورهایی بودیم که توانستیم خودمان را با شرایط جدید کرونا در آموزش و پرورش تطبیق دهیم.

این مسئول افزود: به پرستارهای عزیز بسیار پرداخته شد که سزاوار این قشر محترم بود اما آیا جایی هم اشاره شد که معلمان ما دو و حتی سه مرتبه ناچار شدند لپ‌تاپ و گوشی‌های شخصی خودشان را تعویض کنند؟ چرا که این گوشی‌ها در امر آموزش‌های مجازی به کار گرفته شده بود.

وی در پایان گفت: دستور اکید مقام معظم رهبری و رویه تأثیرگذاری که معلمان از آن برخوردار هستند به ما حکم می‌کند که باید نوع نگاه و توجه خویش را به معلمان و شرایط کاری آنها تغییر دهیم که امیدواریم بالاخره این تغییر نگاه‌ها به لطف آثار سینمایی از جنس مستند مورفین روی دهد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان