۲۹/صفر/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۷/۰۳ یکشنبه

صبح قزوین ارجاع ۱۲۲ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی
کد خبر: ۳۵۹۴۲۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۶/۲۹ ساعت: ۱۰:۳۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین خبر داد

ارجاع ۱۲۲ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی

مهدی جلوخانی گفت: در پنج ماهه ابتدای سال ۱۲۲ مورد پرونده در زمینه عدم رعایت بهداشت در حوزه فرآورده‌های دامی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

ارجاع ۱۲۲ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی
مهدی جلوخانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین؛ اظهار کرد: نظارت در مراحل پرورش، صدور پروانه، تاسیس و بهره‌برداری، تولید و استحصال در واحدهای کشتارگاه دام و طیور، حمل دام زنده و فرآورده‌های خام دامی، واحدهای نگهداری سردخانه‌ای، انبار واحدهای عرضه فراورده‌های خام دامی و واحدهای و واحدهای بسته بندی کارخانجات خوراک دام، واحدهای نگهداری شیر و کشتارگاه‌های مرغ و گوشت و واحد‌های بسته‌بندی مرغ و گوشت در حوزه فعالیت‌های اداره کل دامپزشکی استان قزوین است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 5هزار و 291 بازدید از واحد‌های تحت نظر اداره کل دامپزشکی انجام شده است، افزود: ۱۲ اکیپ نظارتی سیار و ۷ اکیپ نظارتی ثابت بر فعالیت واحد‌های تحت نظر اداره کل دامپزشکی نظارت و بازرسی دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین ادامه داد: در پنج ماهه ابتدای سال 122 مورد پرونده در زمینه عدم رعایت بهداشت و 571 پرونده نمونه‌برداری از فرآورده‌های غیر بهداشتی تشکیل شده که همراه با پرونده تخلفات به مراجع قضایی ارجاع شده است که در صورت صدور حکم قضایی مبنی بر عدم بازگشت به مصرف، معدوم سازی شده‌اند.

جلوخانی ابراز کرد: از ابتدای سال تاکنون 6 هزار و 845 کیلوگرم فرآورده خام غیر بهداشتی کشف و ضبط شده و یک هزار و ۱۶۴ کیلوگرم معدوم سازی شده است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 7 کشتارگاه چدام و طیور، 16 واحد قطعه بندی و تعداد یک هزار و 318 واحد عرضه فراورده‌های خام دامی در استان موجود است.

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین اذعان کرد: بیشترین پرونده‌های معرفی شده به مراجع قضایی در خصوص عرضه فرآورده‌های خام دامی در زمینه تاریخ انقضا و عدم نگهداری در شرایط مناسب یخچالی بوده است. 

جلوخانی در پایان گفت: ۹۶ نفر مسئول فنی بهداشتی در دام‌های پرورشی و تولیدی و استحصالی شامل کشتارگاه، واحد‌های فرآوری و مرکز جمع آوری شیر، کارخانجات خوراک دام در امر نظارت بهداشت تولید و پرورش حضور دارند و انجام وظیفه می‌نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان