۱۰/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۶ سه شنبه

صبح قزوین خانه خلاق و نوآوری شهر قزوین با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد
کد خبر: ۳۵۹۰۶۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۶/۵ ساعت: ۱۵:۶ ↗ لینک کوتاه

ظهر امروز؛

خانه خلاق و نوآوری شهر قزوین با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد

خانه خلاق و نوآوری شهر قزوین همزمان با چهارمین روز از هفته دولت و با حضور معاون رئیس جمهور در راستای ترویج خانه‌ها و مراکز نوآوری صنایع خلاق افتتاح شد.

خانه خلاق و نوآوری شهر قزوین با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ خانه خلاق و نوآوری شهر قزوین با حضور سورنا ستاری معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهور ظهر امروز در مجموعه سعدالسلطنه افتتاح شد.

هدف از افتتاح این خانه، ترویج خانه‌ها و مراکز نوآوری صنایع خلاق است که در فضای اشتراکی حدود 60 الی 70 نفر و در بخش انفرادی  20 شرکت و هسته مستقل می‌توانند مستقر شده و فعالیت کنند.

رئیس پارک علم فناوری استان قزوین در این مراسم اظهار کرد: قزوین ظرفیت‌های قابل توجهی در عرصه‌های مختلف به ویژه گردشگری و صنایع هنری را به خود اختصاص می‌دهد و فعالان زیادی در این حوزه درخواست حمایت دارند تا زمینه فعالیت آنها فراهم شود.

احمد جعفری بیان کرد: برای راه‌اندازی خانه خلاق و نوآوری همکاری‌های مختلفی بین شهرداری، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها صورت گرفته و سعدالسلطنه به عنوان بهترین مکان انتخاب شد و با رایزنی‌های انجام شده امروز به بهره‌برداری رسید.

ستاری در حاشیه سفر به استان قزوین، شرکت‌ پیروز صنعت لیان، ناحیه کارگاهی دانش بنیان شهرک صنعتی کاسپین، خط تولید کاتالیسن شرکت دانش بنیان شیمیایی بهداش را افتتاح کرد.

معاون رئیس جمهور در ادامه سفر به استان قزوین، با نخبگان این استان نشستی خواهد داشت و در جلسه ستاد دانش بنیان شرکت می‌کند.

هم‌اکنون بیش از 107 شرکت دانش بنیان در استان قزوین وجود دارد که تاکنون 2020 محصول تولیدی توسط این شرکت‌ها تولید شده و در صورت حمایت جدی در تجاری سازی محصول می‌توان به اقتصاد دانش بنیان کمک کرد.

80 شرکت یا هسته در مرکز نوآوری استان قزوین فعال شده و در صورت راه‌اندازی پروژه بین‌المللی چشمه نور و فعال شدن شرکت‌های دانش بنیان بیشتر در عرصه‌های صنعت و کشاورزی می‌توان قزوین را به شهر دانش بینان کشور تبدیل کرد.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان