۰۵/جمادى الأول/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۹/۰۸ سه شنبه

صبح قزوین شرکت‌های مه‌نخ و فرنخ قزوین جان دوباره گرفتند
کد خبر: ۳۵۸۹۲۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۲۶ ساعت: ۸:۴۵ ↗ لینک کوتاه

تدبیر دولت سیزدهم برای احیای صنعت؛

شرکت‌های مه‌نخ و فرنخ قزوین جان دوباره گرفتند

شرکت‌های فرنخ و مه نخ قزوین با گذشت دو دهه بحران مدیریتی، اکنون به مرور از حالت تعطیل خارج و با حضور ۲۰۰ کارگر شروع به کار می‌کند.

شرکت‌های مه‌نخ و فرنخ قزوین جان دوباره گرفتند
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ شرکت فرنخ و مه نخ از جمله شرکت‌های با سابقه در استان صنعتی قزوین هستند و در انتهای دههٔ ۴۰ خورشیدی و با هدف تولید نخ و مواد اولیهٔ منسوجات در کیلومتر ۴ جادهٔ قدیم قزوین-تهران تأسیس شد.
 
این کارخانه‌ها در دوران درخشش خود با فعالیت هزاران کارگر کار می‌کرد و به عنوان قطب تولید نخ در داخل کشور و حتی خاورمیانه شناخته شده بود.
 
متاسفانه این کارخانجات در دو دهه‌ اخیر قربانی نحوه نادرست واگذاری شد به نحوی که این کارخانهٔ سودآور، در اوایل دههٔ ۸۰ زیان‌ده و سپس به یک کانون بحران تبدیل شد.
 
یکی از مشکلات اصلی کارخانه، بدهی انباشتهٔ ۱۸ میلیاردتومانی و عدم پرداخت معوقات کارگران قدیمی کارخانه بود.
 
همچنین در طول این بحران ایجاد شده برای کارخانه، حواشی دیگری هم در اثر تخریب و فروش برخی تاسیسات و آهن آلات سوله‌های کارخانه ایجاد شد به طوری که احتمال می‌رفت کار به جایی برسد که سوله‌های این کارخانه را با خاک یکسان و به ویلاسازی تبدیل کنند؛  البته این مسئله با عکس‌العمل‌های گوناگون رسانه‌ای مواجه شد. 
 
با روی کار آمدن دولت سیزدهم و فعالیت مدیران جدید؛ دریچه تازه‌ای به روی این کارخانجات باز و روزنه امیدی جهت احیاء دوباره این مرکز تولیدی گشوده شده است.
 
عزیزالله افضلی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران استان قزوین با اشاره به آخرین وضعیت کارخانجات فرنخ و مه نخ اظهار کرد: این شرکت احیا می‌شود با این قید که بدهی‌های آن از طریق فروش اسکلت‌های برخی سوله‌ها پرداخت شود.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر مقرر شده که کارخانه فرنخ و مه نخ با ۲۰۰ کارگر به فعالیت ادامه دهد.
 
این مسئول در پایان گفت: محصولات تولیدی کارخانجات فرنخ و مه نخ، متقاضی خود را دارد و مشکل اصلی این شرکت مسئله مدیریتی است.
 
انتهای پیام/ ۱۳۰۰ 
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان