۲۲/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۱۰ پنجشنبه

صبح قزوین نوآوری و خلاقیت در برنامه‌های هفته دفاع مقدس مدنظر قرار بگیرد
کد خبر: ۳۵۸۹۲۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۲۶ ساعت: ۲۰:۳۰ ↗ لینک کوتاه

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین:

نوآوری و خلاقیت در برنامه‌های هفته دفاع مقدس مدنظر قرار بگیرد

کبیری تاکید کرد: تنوع و نوآوری در برنامه‌های هفته دفاع مقدس لحاظ شود و اجرای مراسم با جذابیت همراه بوده و فقط منحصر به ایراد سخنرانی و تعریف خاطره نباشد.

نوآوری و خلاقیت در برنامه‌های هفته دفاع مقدس مدنظر قرار بگیرد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس شامگاه امروز (چهارشنبه) با حضور مسئولان استانی در سالن شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

ابوالحسن کبیری در این جلسه با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: سیدالاسرا شهید خلبان لشکری قریب ۱۸ سال از عمر خود را در اسارت سپری کرد و سال‌ها در سلول انفرادی بود و به واسطه عوارض ناشی از دوران اسارت هم به شهادت رسید.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس افزود: تلاش می‌کنیم تا در راستای اجرایی شدن تکالیف و وظایفی که برای هر سازمان و دستگاهی مشخص شده، پشتیبانی و همراهی لازم را داشته باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین تصریح کرد: همه عرصه‌های دفاع مقدس و عملیات‌های انجام شده در دوران جنگ تحمیلی همیشه با نوآوری و ابداع فرماندهان و رزمندگان همراه بود که در جایگاه‌های مختلف بنا به شرایط و نوع عملیات‌ها پیش‌بینی و اجرا می‌شد.

ضرورت نوآوری در روایات خاطرات دفاع مقدس برای تاثیرگذاری بیشتر در نسل امروز

وی عنوان کرد: با وجود گذشت سال‌ها از دوران جنگ تحمیلی اما همچنان برنامه‌‌های تدارک دیده شده برای ایام گرامیداشت دفاع مقدس، همان برنامه‌های سال‌های گذشته است و هیچ تنوع و نوآوری در آن احساس نمی‌کنیم البته این امر به صورت عام و کلی نیست.

کبیری در ادامه تاکید کرد: تنوع و نوآوری را در برنامه‌های هفته دفاع مقدس به ویژه برای جوانان و نوجوانان که بنا به اقتضای سنی خواهان شور و نشاط و تحرک هستند؛ لحاظ شود و اجرای مراسم با جذابیت همراه باشد و فقط منحصر به ایراد سخنرانی و تعریف خاطره نباشد.

وی عنوان کرد: برگزاری محفل شب خاطره در هفته دفاع مقدس اقدام خوبی است اما بهتر است که این برنامه همراه با تئاتر خیابانی اجرا شود تا در اذهان نسل جوان امروزی باقی بماند.

این مسئول تصریح کرد: نوآوری و خلاقیت در بستر روایت خاطرات دوران دفاع مقدس تاثیر فراوانی در ارتقاء سطح درک و آگاهی نسل جوان امروزی از شرایط رزمندگان دوران جنگ تحمیلی دارد.

استفاده از ظرفیت هنرمندان در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد تنوع و جذابیت در برنامه‌های هفته دفاع مقدس می‌توان از ظرفیت هنرمندان برای اجرای هر چه باشکوه‌تر مراسم‌ها بهره‌مند شد به طور مثال بیان خاطره و بازآفرینی روایات رزمندگان و فرماندهان به صورت اجرای زنده هنرمندان انجام شود.

کبیری در ادامه گفت: یکی از اهداف و راهبردهای اساسی در برنامه‌های هفته دفاع مقدس، نشان دادن وحدت و همدلی بین نیروهای مسلح است براین اساس جهت اجرای بهتر برنامه‌ها از مشارکت همه ارگان‌ها استفاده شود.

وی بیان کرد: همه نهادها و دستگاه‌های دخیل در اجرای برنامه‌ها منتظر ارسال دستورالعمل نباشند بلکه متناسب با تکالیف و وظایف خود از نوآوری و خلاقیت برای ایجاد شور و نشاط بیشتر بهره بگیرند.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین در پایان عنوان کرد: جذابیت و خلاقیت و هدفمندی در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس لحاظ شود و عقلانیت، وحدت و همدلی، اقتدار، ارزش‌ها و فرهنگ دفاع مقدس و نقش امام و رهبری و تمامی اقشار جامعه به خوبی تبیین شود.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان