۱۹/ربيع الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۷/۱۲ چهارشنبه

صبح قزوین مردم برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا بی‌تفاوت هستند
کد خبر: ۳۵۸۸۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۲۳ ساعت: ۱۶:۵ ↗ لینک کوتاه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

مردم برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا بی‌تفاوت هستند

جلال رحمانی با اشاره به عدم استقبال مردم استان برای دریافت واکسن دز یادآور گفت: از تمام دستگاه‌های اجرایی درخواست داریم تا همانگونه که در گذشته برای تزریق واکسن کرونای دز اول و دز دوم کارکنان اصرار داشتند، اکنون نیز افراد زیرمجموعه خود را برای دریافت واکسن دز یادآور مجاب کنند.

مردم برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا بی‌تفاوت هستند
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، جلال رحمانی ظهر امروز(شنبه) در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان که در استانداری قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: از دهم تا ۱۶ مرداد تعداد یک هزار و ۷۵۷ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی انجام شده که برای ۳۳۴ مورد اخطار صادر شده است و ۷ مورد به مراجع قضایی معرفی و ۹ مورد هم منجر به پلمپ واحد متخلف شده است.

وی افزود: نتایج بازدیدها حاکی از آن است که درصد رعایت پروتکل‌ها و بهداشت فردی در اماکن عمومی و مراکز عرضه‌کننده موادغذایی ۷۷.۶ درصد و درصد استفاده از ماسک در اماکن عمومی ۱۵ درصد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: نتایج بازدیدهای صورت گرفته توسط همکاران بهداشت محیط استان قزوین نشان می‌دهد که میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی ۷۰ درصد و درصد رعایت تهویه مناسب هم ۸۰.۶ درصد می‌باشد.

وی عنوان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس در مهرماه و بازه زمانی باقیمانده تا شروع کلاس‌های درس، اکنون زمان مناسبی است تا نسبت به نصب تهویه مناسب کلاس‌های درس اقدام شود.

مسافران اربعین واکسیناسیون کرونای خود را جدی بگیرند

این مسئول با اشاره به عدم اقبال مردم استان برای دریافت واکسن دز یادآور گفت: از تمام دستگاه‌های اجرایی درخواست داریم تا همانگونه که در گذشته برای تزریق واکسن کرونای دز اول و دز دوم کارکنان اصرار داشتند و اقدامات لازم را جهت تسریع واکسیناسیون انجام می‌دادند؛ اکنون نیز افراد زیرمجموعه خود را برای دریافت واکسن دز یادآور مجاب کنند.

وی بیان کرد: واکسن دز یادآور با فاصله زمانی ۶ ماه پس از تزریق واکسن مرحله قبلی تزریق می‌شود چراکه با گذشت ۶ ماه، سطح آنتی‌بادی بدن فرد کاهش یافته و فرد مستعد ابتلا به کرونا می‌شود.

رحمانی خاطرنشان کرد: با همکاری دستگاه‌‌های اجرایی، کارخانجات و صنایع مختلف جهت واکسیناسیون پرسنل و همکاران خود این آمادگی وجود دارد که تیم سیار واکسیناسیون در واحد مذکور حضور یابد.

وی ابراز کرد: کسانی که قصد مسافرت به کشورهای همسایه را دارند حتما واکسیناسیون کرونا را جدی بگیرند و واکسن دز یادآور را تزریق کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: رعایت موارد بهداشتی جهت پیشگیری از دو بیماری کرونا و التور مد نظر است که در مورد بیماری کرونا، تزریق واکسن کرونا و استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها مورد تاکید است.

۳۲درصد مبتلایان به بیماری التور سابقه مسافرت به عراق را دارند

وی ادامه داد: در مورد بیماری التور که متاسفانه در استان‌های غربی کشور شیوع داشته، حدود ۳۲ درصد از مبتلایان به این بیماری سابقه مسافرت به استان‌های عراق را داشتند و ۵۰ تا ۶۰ درصد دیگر مبتلایان هم با این افراد تماس مستقیم داشتند.

رحمانی تصریح کرذ: مسافران حتما درخصوص استفاده کردن از منابع مطمئن آب و مصرف نکردن غذاها و میوه‌های آلوده یا شسته نشده در طول مسیر دقت داشته و دست‌های خود را پیش از تناول غذا به مدت ۲۰ ثانیه بشویند.

وی افزود: تب کریمه کنگو هم دیگر بیماری شایع است لذا ضرورت دارد مسافران از خوردن گوشت‌های کباب شده کنار خیابان که ذبح فوری داشتند مخصوصا در مسیرهای استان‌های کرمانشاه و کردستان اجتناب کنند.

این مسئول تاکید کرد: برای پیشگیری از بیماری تب کنگو افرادی هم که با دام سروکار دارند حتما ماسک بزنند و لباس مناسب بپوشند ضمن اینکه دست و صورت خود را قبل از خوردن غذا حتما با دقت بشویند.

وی در پایان گفت: برای پیشگیری از بیماری کرونا، آموزش‌های لازم به مواکب اربعین داده شده و پیگیری‌ها توسط سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان بازسازی عتبات و دیگر دستگاه‌های مرتبط انجام شده تا سفری با آرامش خاطر و سلامت داشته باشند.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان