۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین قزوینی‌ها از تخصصی حرف زدن اما عوامانه رفتار کردن برخی مسئولان خسته شده‌اند
کد خبر: ۳۵۸۷۸۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۳ ساعت: ۱۷:۱۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:

برخی مسئولان در قزوین هنرمندانه سخن می‌گویند ولی عوامانه رفتار می‌کنند

علی فرمانی با اشاره به اینکه برخی مدیران تخصصی حرف می‌زنند ولی عوامانه رفتار می‌کنند، گفت: میراث فرهنگی باید یک سرمایه اجتماعی برای ما باشد ولی به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.

قزوینی‌ها از تخصصی حرف زدن اما عوامانه رفتار کردن برخی مسئولان خسته شده‌اند
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ علی فرمانی ظهر امروز( پنج‌شنبه) در نشستی که با حضور وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، استاندار و نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولین استانی در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بودجه‌ای که شهرداری قزوین برای حفظ باغستان تخصیص داده را با اعتبار تخصیص یافته از جانب میراث فرهنگی با هم قیاس کنید و ببینید آیا شهرداری و مدیریت شهری پرچم‌دار حفاظت از باغستان سنتی است یا میراث فرهنگی؟

وی افزود: فرزندی را با نام باغستان متولد کردیم و وقتی می‌خواهیم برایش هزینه کنیم آن را فرزند خود نمی‌دانیم، اما هرگاه بخواهیم از این فرزند انتفاعی ببریم، می‌گوییم فرزند من است.

شهروندان قزوینی از تخصصی حرف زدن اما عوامانه عمل کردن برخی مسئولان خسته شدند

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: شهروندان قزوینی دیگر از تخصصی حرف زدن اما عوامانه عمل کردن مسئولان خسته شدند.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط حاکم در بازار سنتی قزوین در کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قزوین، تقریبا ۲۱ نهاد و سازمان مرتبط با بازار را دعوت کرده و از آنان درخواست کردیم تا یک طرح جامع برای ساماندهی بازار سنتی قزوین پیشنهاد بدهند. 

فرمانی بیان کرد: در سال اخیر سه آتش‌سوزی را در بازار سنتی قزوین داشتیم؛ مدیریت شهری در کنار حفظ فضای شهری، مکلف به حفظ امنیت و رفاه مردمی است که عنان کار خود را در دستان و اختیار مدیران شهری قرار دادند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از خطرات احتمالی در صورت وقوع آتش سوزی در بازار قزوین خاطرنشان کرد: شورای شهر بودجه ویژه‌ای برای احداث ایستگاه آتش‌نشانی در بازار سنتی مصوب کرده است. 

فرمانی تاکید کرد: ما عهده دار مسئولیت شدیم تا با تعامل کارها را پیش ببریم و نیامدیم که باری روی دوش مردم بگذاریم، خروجی تصمیات باید خدمت به خلق باشد؛ تصمیمی که خروجی آن قفل کردن کار مردم باشد، ظلم است.

این مسئول گفت: در کشوری با نام ایران اسلامی با این قدمت تاریخی بالا، چند شهر داریم که می‌تواند پایگاه توریستی در دنیا شود، با استفاده درست از این ظرفیت دیگر نیازی به نفت نخواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های عظیم گردشگری در استان قزوین تاکید کرد: یکی از شهرهایی که می‌تواند در اولویت برای گردشگری اقتصادی قرار بگیرد، قطعا قزوین است.

فرمانی خاطرنشان کرد: ما نماینده مردم هستیم و زیر علم امام حسین(ع) سینه می‌زنیم؛ لذا به عنوان نماینده مردم شهر قزوین از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عاجزانه درخواست می‌کنم تا یک نگاه ویژه در بحث ساماندهی میراث فرهنگی و آثار تاریخی استان داشته باشند چراکه متاسفانه اکنون میراث فرهنگی که باید یک سرمایه اجتماعی برای ما باشد به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.

وی در پایان تصریح کرد: من در جایگاهی که هستم چنانچه احساس کنم اقدام اشتباهی صورت گرفته، منتقد جدی آن خواهم بود و اگر مشاهده کنم جایی حقی تضییع می‌شود از آن دفاع خواهم کرد.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان