۱۵/جمادى الأول/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۹/۱۸ جمعه

صبح قزوین رفع موانع نوسازی بافت‌ فرسوده یکی از نیازهای مهم قزوین است
کد خبر: ۳۵۸۷۸۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۳ ساعت: ۱۶:۳۴ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

رفع موانع نوسازی بافت‌ فرسوده یکی از نیازهای مهم قزوین است

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: رفع موانعِ نوسازی بافت‌های فرسوده یکی از نیازهای مهم قزوین است.

رفع موانع نوسازی بافت‌ فرسوده یکی از نیازهای مهم قزوین است

وی بیان کرد: انتظار می‌رود با رعایت همه مصالح مربوط به میراث‌فرهنگی، فرصتی به مردم داده شود تا این مشکل برطرف شود، این موجب می‌شود شهر نو شود و مسائل و چالش‌هایی که بافت فرسوده می‌تواند ایجاد کند نیز برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اگر افراد بخواهند به این مسئله اقتصادی نگاه کنند، می‌گویند ما اینجا را رها کرده و می‌رویم جای دیگری خانه می‌سازیم، چون از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست که بیاییم خانه‌مان در بافت فرسوده را خراب کنیم و یک طبقه جای آن بسازیم، ان‌شاءالله این مسئله را با رعایت مصالح میراثی حل کنید تا مشکلات مردم این منطقه برطرف شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه تمدنِ برخاسته از معارف الهی و دینی باید بیش‌ازپیش مورد توجه قرار گیرد، تشریح کرد: امیرالمؤمنین (ع) زمانی که می‌خواهند خودشان را معرفی کنند می‌فرمایند من شخصیت بزرگی دارم، کوه سر به فلک کشیده‌ای هستم که از دامنه‌های من رودها جاری است و حتی افکار و خیالات انسان‌ها نیز نمی‌تواند تصور کند که من کجا هستم.


امام‌جمعه قزوین عنوان کرد: هر کلام حضرت در نهج‌البلاغه چشمه‌ای است و جمع آنها را رودها شکل می‌دهند و این رودها وقتی به هم می‌پیوندند نهرها را تشکیل می‌دهند، زمانی که نهرها به هم می‌پیوندند رودخانه‌ها را تشکیل می‌دهند و در نهایت تبدیل به رود بزرگی می‌شوند که به تمدن بزرگ الهی و دینی را شکل می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: در همه عالم، تمدن‌ها در کنار رودخانه‌ها شکل گرفته اند، بنابراین ما با این جملات امیرالمومنین (ع) یک تمدن دیگری را جلوی چشم خود می‌بینیم، در کنار تمدن‌های دیگر یک تمدنی هم داریم که برخاسته از آیات قرآن، معارف نورانی امیرالمومنین (ع) و صحیفه سجادیه است.

قزوین در حوزه میراث‌فرهنگی جزو سرآمدهاست

آقای سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هم در این دیدار اظهار کرد: استان قزوین و شهر قزوین در حوزه میراث‌فرهنگی جزو سرآمدهاست.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیداری که با مردم قزوین داشتند و در سفر پر برکتی که به این استان داشتند، فرمودند که فرق می‌کند بین ملتی که ریشه و تاریخ دارد با کسانی که ریشه‌ای ندارند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی عنوان کرد: قزوین از منظر ریشه‌دار بودن در طول تاریخ بسیار غنی است، میراث‌فرهنگی قزوین هم از منظر کمی و هم از نظر کیفی در این استان فوق‌العاده غنی است.

وی اظهار کرد: حوزه ما نباید مانع باشد، بلکه باید برای بسیاری از اقدامات مثبتی که جهت توسعه معنوی، اجتماعی و اقتصادی استان‌ها لازم است، پیشران باشد.

 

 

 

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان