۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین اختیار حل مشکلات باغستان و بافت تاریخی قزوین را به استاندار واگذار می‌کنیم
کد خبر: ۳۵۸۷۸۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۳ ساعت: ۱۶:۰ ↗ لینک کوتاه

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

اختیار حل مشکلات باغستان و بافت تاریخی قزوین را به استاندار واگذار می‌کنیم/ وزارتخانه تابع تصمیات استان است

عزت الله ضرغامی گفت: حل مسائل مربوط به باغستان سنتی قزوین و بافت تاریخی این شهر را از سطح کشور به استان منتقل می‌کنیم و به مدیران اختیار می‌دهیم که راه حل آن را پیدا کنند.

اختیار حل مشکلات باغستان و بافت تاریخی قزوین را به استاندار واگذار می‌کنیم
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ عزت‌الله ضرغامی در جلسه با استاندار، مدیران دستگاه‌های‌ اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد که ظهر امروز(پنجشنبه) در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به نقش فعالان حوزه میراث فرهنگی اظهار کرد: فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همانند یک شاقول در عملکرد دستگاه‌های متولی در توسعه کشور عمل می‌کنند. 

وی افزود: وقتی شاقول را روی دیوار می‌گذاریم به یکسری موانع می‌رسیم که نیازمند اصلاحات است اما در ادامه باز به مسیر اصلی بازمی‌گردیم، در واقع تشکل‌های مردم نهاد نقش اصلاحی در عملکرد دستگاه‌ها دارند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابراز کرد:  قزوین یک شهر ریشه‌دار و اصیل است و این تاریخی بودن  در کالبد و روح شهر جریان دارد.

این مسئول با بیان اینکه طرح‌های میراث فرهنگی همیشه مانع پیشرفت شهر نیست، افزود: حل مسائل مربوط به باغستان سنتی قزوین و بافت تاریخی این شهر را از سطح کشور به استان منتقل می‌کنیم و به مدیران اختیار می‌دهیم که راه حلی برای آن پیدا کنند؛ استاندار قزوین باید در این زمینه ایفای نقش کند.

ضرغامی اذعان کرد: وزارتخانه هر تصمیمی که در داخل استان گرفته شود را می‌پذیرد و دیگر به سطح وزارتخانه نمی‌بریم.

وی بیان کرد: موضوع باغستان باید در داخل استان تصمیم گیری شود البته ممکن است همه مردم به طور صددرصد راضی نشوند اما باید سعی و تلاش مدیران بر این باشد که همه تصمیمات و صحبت‌ها در مسیر رفاه مردم باشد.

وزیر میراث فرهنگی ابراز کرد: امیدواریم با مجموعه تصمیمات بتوانیم باری از دوش استان برداریم و آثار تاریخی موجود در این استان را حفظ، مرمت و نگهداری کنیم و ظرفیت‌های قزوین را از بالقوه به فعل دربیاوریم.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان