۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین میراثی نامیدن بافت فرسوده قزوین باعث عقب‌ماندگی آن شده است
کد خبر: ۳۵۸۷۷۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۳ ساعت: ۱۶:۵۶ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:

میراثی نامیدن بافت فرسوده قزوین باعث عقب‌ماندگی آن شده است

لطف الله سیاهکلی مرادی گفت:مخالف نامیدن بافت قدیمی به عنوان تاریخی هستیم زیرا تمام بافت‌های فرسوده سنتی قزوین تاریخی نیست و این مسئله باعث عدم توسعه و عقب ماندگی این بافت شده است.

میراثی نامیدن بافت فرسوده قزوین باعث عقب‌ماندگی آن شده است
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ لطف الله سیاهکالی مرادی ظهر امروز در نشست فعالان و تشکل‌های مردم نهاد میراث فرهنگی با وزیر میراث فرهنکی،گردشگری و صنایع دستی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به رویکرد اشتباه سازمان میراث فرهنگی برای حفظ باغستان سنتی اظهار کرد: پاسخ این سازمان در مقابل همه نیازهای باغداران و مردم منفی است.

وی افزود: درصورت ناتوانی در پاسخ به نیازهای باغداران نمی‌توان صرفا با گذاشتن نام میراث بر روی باغستان آن را حفظ کنیم و چه بسا که باغستان را نابود هم می‌کنیم.

بافت‌های قدیمی را نباید تاریخی نامید

نماینده مردم قروین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع بافت فرسوده گفت: مخالف نامیدن بافت قدیمی به عنوان تاریخی هستیم زیرا تمام بافت‌های فرسوده سنتی قزوین تاریخی نیست و این مسئله باعث عدم توسعه و عقب ماندگی این بافت شده است.

این مسئول افزود: همانطور که بناهای تاریخی باید حفظ و صیانت شوند، بافت فرسوده نیز باید اجازه ساخت و ساز و نوسازی داشته باشد.

سیاهکلی مرادی ابراز کرد: نباید بناهایی که زیر صد سال قدمت دارند و فاخر نیستند را تاریخی بنامیم زیرا این دیدگاه باعث جلوگیری از بازسازی و نوسازی می‌شود.

نماینده قزوین در پایان تصریح کرد: بازار قزوین با ۴۰ سال پیش تفاوتی نکرده و مشکلات فراوانی همچون سیم‌کشی قدیمی دارد اما نام میراث فرهنگی بر روی آن باعث خلع ید و جلوگیری از هرگونه اقدامی می‌شود.

انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان