۲۹/صفر/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۷/۰۳ یکشنبه

صبح قزوین شرکت نمایشگاه‌های استان پس‌از دو سال از حالت زیان‌ده بودن خارج شد
کد خبر: ۳۵۸۷۶۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۸ ساعت: ۱۴:۳۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین:

شرکت نمایشگاه‌های استان پس‌از دو سال از حالت زیان‌ده بودن خارج شد

احمد خورگامی با اشاره به اینکه از دوره مدیریت قبلی نمایشگاه، بدهی‌های متعددی برجای مانده، گفت: آبان ماه امسال نمایشگاه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه برگزار خواهد شد و استان قزوین حضور فعال در این رویداد اقتصادی خواهد داشت.

شرکت نمایشگاه‌های استان پس‌از دو سال از حالت زیان‌ده بودن خارج شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ در آستانه روز خبرنگار، احمد خورگامی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین از دفتر سایت خبری تحلیلی صبح قزوین بازدید کرد.
 
احمد خورگامی در این دیدار ضمن اشاره به فعالیت‌های انجام شده در شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین اظهار کرد: فعالیت‌های صنعت نمایشگاهی موجب چرخش مالی در تمام بخش‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی استان خواهد بود.
 
وی افزود: زمانی که عهده‌دار مسئولیت فعلی شدم با 18 قرارداد منعقد شده توسط شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین مواجه بودیم که باید در سال جاری آن را اجرا نماییم.
 
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده، جلساتی با پیمانکاران برگزار و نسبت به ارتقاء کیفیت تولیدات و ارائه محصولات ارزشمند تاکید شد.برگزاری 38 عنوان نمایشگاه در سال جاری
 
وی عنوان کرد: امسال قرارداد برپایی 38 عنوان نمایشگاه در استان نهایی شده و پیمانکاران و مجریان برگزاری آن هم مشخص شدند که از بین آن، حداقل 10 عنوان مربوط به نمایشگاه‌های تخصصی بوده که تعدادی از آن برای اولین بار در قزوین برگزار خواهد شد.
 
خورگامی بیان کرد: خوشبختانه امسال به لحاظ گردش مالی و تعداد عناوین نمایشگاهی در طول سال رکوردار خواهیم بود که حاصل اعتماد و استقبال مردم به فروش نمایشگاه‌های است.
 
وی خاطرنشان کرد: مجموعه نمایشگاه علی‎رغم همه هزینه‌هایی که در جاهای مختلف داشته؛ اما حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان بدهی مالیاتی دارد که برای سنوات قبل است.
 
این مسئول عنوان کرد: همچنین 3.5 میلیارد تومان بدهی به سهامدار اصلی نمایشگاه وجود دارد و از سویی دیگر، طلب پیمانکاران عمرانی مربوط به سال‌های قبل، هنوز پرداخت نشده و منجر به اقدام قضایی از سوی آنان شده است.
 
وی بیان کرد: به دنبال پیگیری و رفع مسائل هستیم به طوریکه در حوزه بدهی مالیاتی نمایشگاه، وارد رایزنی شدیم و در خصوص طلب سهامدار اصلی نمایشگاه هم اقدامات مثبتی انجام شده و امیدواریم در ماه‌های آینده مطالبات آنان را هم پرداخت کنیم.
 
خورگامی خاطرنشان کرد: متاسفانه شرکت نمایشگاه‌های استان در چند سال گذشته زیان‌ عملیاتی داشته و شامل ماده 141 می‌شده از این رو به طور قانونی اجازه فعالیت تجاری نداشت به طوریکه سال گذشته 9 عنوان نمایشگاه برگزار شد که هزینه برگزاری آن از درآمدش بیشتر بوده است.
 
وی اضافه کرد: خوشبختانه امسال، اولین سالی است که پس از دو سال زیان‌ده بودن، دارای طراز مثبت شدیم و تا پایان سال هم به سوددهی خواهیم رسید.
 
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین ابراز کرد: ماهیت نمایشگاه ایجاد فرصت برای فروش و عرضه کالا است و با توجه به موقعیت استراتژیکی قزوین، شرکت نمایشگاه‌های استان می‌تواند فرصت خوبی برای تولیدکنندگان کشاورزی و صنعتی جهت عرضه محصولات باشد.امسال به لحاظ گردش مالی و تعداد عناوین نمایشگاهی رکوردار خواهیم بود

وی با بیان اینکه هدف نمایشگاه پیدا کردن بازار فروش محصولات است؛ گفت: در این راستا اقدامات خوبی انجام شده است؛ به طور مثال در مهر ماه سال جاری نمایشگاهی برای عرضه توانمندی‌های صنعتی قزوین در استان گیلان خواهیم داشت.
 
خورگامی عنوان کرد: در بحث جذب بازارهای خارجی هم بسیار باانگیزه وارد عمل شدیم البته یک سری موانع از جمله عدم هماهنگی در بین برخی دستگاه‌های نقش‌آفرین در این حوزه وجود دارد.
 
وی بیان کرد: با پیگیری مسئولان استانی قرار شد تا بازارهای هدف خارجی شناسایی شده و امکانات و توانمندی‌های دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های مربوطه در سبد مشترکی قرار بگیرد.
 
این مسئول در پایان گفت: آبان ماه امسال نمایشگاه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در فضایی به وسعت 4 هزار مترمربع در سلیمانیه برگزار خواهد شد که حضور فعالی در این رویداد اقتصادی خواهیم داشت.
 
انتهای پیام/7003
 
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان