۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین اعتبارات نگهداری از راه‌های استان قزوین کافی نیست
کد خبر: ۳۵۸۷۴۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۱ ساعت: ۸:۱ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین:

اعتبارات در حوزه راهداری استان کافی نیست/ بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی قزوین به ۲هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد

جواد حق لطفی گفت: استان قزوین جزو سه استان پر ترافیک در سطح کشور است و حدود ۷هزار کیلومتر انواع راه از جمله آزاد راه و بزرگراه و جاده‌های فرعی و روستایی در این استان وجود دارد؛ اعتبارات تخصیص یافته برای این حوزه کافی نیست.

اعتبارات نگهداری از راه‌های استان قزوین کافی نیست
جواد حق لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، با اشاره به آخرین وضعیت راه‌های استان اظهار کرد: روکش‌های حفاظتی و لکه‌گیری به طور مستمر در دستور کار اداره راهداری استان قرار دارد.

وی افزود: از پنج هزار کیلومتر راه روستایی در استان، 2500 کیلومتر آن آسفالت شده که از این میزان 800 کیلومتر در اثر عبور خودروهای سنگین و بارهای غیرمجاز نیاز به بهسازی و روکش مجدد دارند.

بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی استان به اعتبار 2هزار میلیاردی نیاز دارد

مدیرکل راهداری استان قزوین ادامه داد: 700 کیلومتر از راه‌های روستایی خاکی استان شامل روستاهای بالای 20 خانوار است که برای بهسازی و آسفالت این دو گروه نیاز به دو هزار میلیارد تومان اعتبار است.

این مسوول با اشاره به خاموشی‌های موجود در بزرگراه‌های استان عنوان کرد: بخشی از خاموشی‌های موجود در استان بر اساس بخشنامه‌ای که وزارت نیرو جهت صرفه جویی در مصرف برق ابلاغ کرده، انجام شده است.

وی با بیان اینکه تقاطع‌ها و نقاط حادثه خیز از روشنایی مناسب برخوردار هستند، گفت: متاسفانه به دلیل سرقت‌های مکرر از تاسیسات روشنایی، برخی از راه‌های استان دچار خاموشی می‌شوند.

7هزار کیلومتر انواع محور مواصلاتی در استان وجود دارد

حق لطفی عنوان کرد: با این وجود گشت‌های راهداری و پیمانکار روشنایی به صورت روزانه از محورها بازدید کرده و پس از احصاء خاموشی‌ها نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند.

مدیرکل راهداری استان قزوین ابراز کرد: استان قزوین جزو سه استان پر ترافیک در سطح کشور است و حدود 7هزار کیلومتر انواع راه از جمله آزادراه، بزرگراه، جاده‌های فرعی و روستایی در این استان وجود دارد که اعتبارات تخصیص یافته برای این حوزه کافی نیست.

وی گفت: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در راستای وظایف ذاتی خود در حوزه راه‌های روستایی با استفاده از امکانات و ماشین آلات سازمانی نسبت به رگلاژ و تسطیح راه‌های روستایی به صورت دوره‌ای اقدام می کند اما عملیات راه سازی بر اساس ضوابط و مشخصات فنی ، ابلاغی متناسب با تامین اعتبارات لازم الاجرا می‌شود.

خسارت 16میلیارد تومانی به راه‌ها و ابنیه استان قزوین در سیلاب اخیر

این مسئول همچنین با اشاره به خسارت 16میلیارد تومانی به راه‌ها و ابنیه استان قزوین در سیلاب اخیر اظهار کرد: این میزان خسارت، به پل ها و ابنیه فنی و راه‌های بخش الموت استان قزوین وارد شده است.

وی افزود: راهداران استان قزوین بلافاصله با تمام توان و امکانات در مناطق سیل زده حضور یافته و اقدام به بازگشایی راه‌های مسدود شده و پاکسازی کامل مسیرها از گل و لای به جا مانده از سیل بر سطح محورهای ارتباطی کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ی استان قزوین ادامه داد: با هشدار سازمان هواشناسی و احتمال وقوع سیل، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قزوین از قبل تمهیدات لازم را اندیشیده و ۲۰۰راهدار به همراه ۲۰۰دستگاه ماشین آلات خود را در قالب ۲۰ تیم عملیاتی در مناطق حساس راه‌های استان مستقر کرده بود.

حق لطفی در پایان گفت: با تلاش راهداران و تامین اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی خسارات به وجود آمده شاهد تسریع در بازسازی و زدودن کامل اثرات ناشی از سیل باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان