۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین سرای حاج رضا و مسجد شهید ثالث در شهر قزوین ساماندهی می‌شود
کد خبر: ۳۵۸۷۴۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۰ ساعت: ۱۳:۵۱ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین:

سرای حاج رضا و مسجد شهید ثالث در شهر قزوین ساماندهی می‌شود

ظهر امروز دادستان قزوین به همراه مدیرکل اوقاف و امورخیریه و مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین از سرای موقوفه حاج رضا و مسجد شهید ثالث با هدف ساماندهی فضاهای تاریخی بازدید کردند.

سرای حاج رضا و مسجد شهید ثالث در شهر قزوین ساماندهی می‌شود
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ ظهر امروز دادستان قزوین به همراه مدیرکل اوقاف و امورخیریه و مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین از سرای موقوفه حاج رضا و مسجد شهید ثالث با هدف ساماندهی فضاهای تاریخی بازدید کردند.

سرای موقوفه حاج رضا که این روزها به دلیل نبود اعتبار، عدم همکاری کسبه و دست دست کردن نهادهای متولی حال و روز خوبی ندارد و به مخروبه ای برای انبار و جمع آوری ضایعات تبدیل شده است.

در جریان این بازدید حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قزوین اظهار کرد: امروز توفیقی شد به همراه دادستان  محترم عمومی و انقلاب استان مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین، از سرای موقوفه حاج رضا و مسجد شهید ثالث و سرای وزیری بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و روند بهسازی این دو فضای تاریخی قرار بگیریم.

وی افزود: در این بازدیدها تصمیماتی جهت بهسازی مسجد شهید ثالث، آب انبار مسجد شهید ثالث و همچنین سرای وزیر و سرای حاج رضا اتخاذ شد.

مدیرکل اوقاف استان قزوین خاطرنشان کرد: مقرر شد در جلسه ای که بعد از دهه اول محرم با کسبه  و نهادهای متولی خواهیم داشت، مدلی برای این اماکن آماده شود که طی آن با مشارکت میراث فرهنگی، سازمان برنامه و بودجه و اوقاف استان قزوین، مراحل مرمت و بازسازی این دو فضای تاریخی شهر در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/2001

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان