۱۴/جمادى الأول/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۹/۱۷ پنجشنبه

صبح قزوین اعزام رایگان مداح و سخنران برای برگزاری محافل عزای حسینی در منازل شهروندان قزوینی
کد خبر: ۳۵۸۷۳۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۱۵ ساعت: ۹:۵ ↗ لینک کوتاه

معاون اجرایی طرح روضه خانگی سدره در قزوین خبرداد

اعزام رایگان مداح و سخنران برای برگزاری محافل عزای حسینی در منازل شهروندان قزوینی

ابوالفضل نژادفرد با اشاره به برگزاری طرح روضه خانگی سدره در قزوین گفت: در قالب اجرای این طرح هماهنگی جهت اعزام سخنران و مداح به منازل محبان اهل بیت(ع) در سطح استان قزوین انجام می‌شود.

اعزام رایگان مداح و سخنران برای برگزاری محافل عزای حسینی در منازل شهروندان قزوینی
ابوالفضل نژادفرد در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ با اشاره به برگزاری طرح روضه خانگی سدره اظهار کرد: در قالب اجرای این طرح هماهنگی جهت اعزام سخنران و مداح و همچنین صندوقچه روضه‌های خانگی شامل اقلامی جهت فضاسازی محیطی، به منازل محبان اهل بیت(ع) در سطح استان قزوین انجام می‌شود.
 
وی افزود: با اجرای طرح روضه خانگی سدره همه هم استانی‌هایی دیندار و حسینی که در این ایام قصد برگزاری روضه خانگی دارند می‌توانند به صورت رایگان از این خدمات بهره‌مند شوند.
 
معاون اجرایی طرح روضه خانگی سدره در قزوین تصریح کرد: عاشقان و دلدادگان حسینی که تمایل به برگزاری روضه خانگی در ایام ماه محرم دارند می‌توانند جهت هماهنگی برای اعزام مداح با شماره 09363803885 تماس حاصل نمایند.   
 
وی عنوان کرد: اجرای طرح روضه خانگی سدره حدود 4 سالی است که آغاز شده؛ البته سال‌های قبل فقط منحصر به شهر قزوین بود اما امسال کل استان تحت پوشش اجرای این طرح قرار دارد.
 
 نژادفرد با اشاره به اهمیت احیای برگزاری روضه‌های خانگی خاطرنشان کرد: روضه‌های خانگی در زمان ائمه اطهار(ع) تبلیغ و ترویج شد و علمای بزرگ دینی هم آن را تداوم بخشیدند.
 
وی با اشاره به فلسفه روضه‌های خانگی بیان کرد: ائمه معصومین اجازه نداشتند در مکان‌های عمومی برای سیدالشهدا عزاداری کنند و از طرفی دیگر هم باید مباحثی همچون بیدارگری، عزاداری و زنده نگه داشتن حرکت و نهضت عاشورا تداوم پیدا می‌کرد از این رو به برگزاری محافل خانگی تاکید شد.
 
این مسئول در ادامه گفت: برگزاری روضه‌های خانگی از دیرباز مورد توجه علما بوده و هنوز هم در بیت علما این محافل به صورت مستمر در ایام خاص برگزار می‌شود.
 
وی در پایان بیان کرد: سنت برگزاری روضه‌های خانگی در سال‌های اخیر تا حد زیادی به فراموشی سپرده شده لذا طرح سدره در صدد احیای این سنت حسنه است.
 
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان