۰۸/رجب/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۱۱/۱۰ دوشنبه

صبح قزوین امضای تفاهم‌نامه مشارکت بین صنایع فلزی مهیار و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان
کد خبر: ۳۵۸۶۳۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۴ ساعت: ۸:۱۵ ↗ لینک کوتاه

با حضور معاون امور اقتصادی استاندار صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه مشارکت بین صنایع فلزی مهیار البزر و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان

تفاهم نامه صندوق پژوهش و فناوری قزوین و صنایع فلزی مهیار با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار قزوین به امضا رسید.

امضای تفاهم‌نامه مشارکت بین صنایع فلزی مهیار و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان
با گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ میثم پیله فروش در برنامه اعلام رسمی فعالیت مرکز نوآوری لوازم خانگی تایسز که روز گذشته در شرکت صنایع فلزی مهیار برگزار شد، با اشاره به عملیاتی شدن تفاهم نامه بین شرکت صنایع فلزی مهیار و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان اظهار کرد: با عقد این تفاهم‌نامه شاهد ورود دانش و فناوری شرکت‌های دانش بنیان در صنایع لوازم خانگی استان و کشور خواهیم بود.

وی افزود: با این اتفاق مردم در منازل خود از لوازم خانگی پیشرفته‌ای استفاده خواهند کرد که با دانش و فناوری جوان‌های ایرانی طراحی شده است.

لزوم ایجاد بستری جهت نمایش توانمندی واحدهای تولیدی

معاون اقتصادی استاندار قزوین با بیان اینکه نقش واسطه‌ها ترجمه زبان صنعت برای شرکت‌های دانش‌ بنیان و بالعکس است، گفت: در استان باید مرکزی برای نشان دادن توانمندی‌های صنعت قزوین به دیگر شرکت‌ها ایجاد شود.

این مسئول با اشاره به ایجاد یک اپلیکیشن برای ثبت تقاضا و نیاز شرکت‌ها ادامه داد: واحد‌های تولیدی در این فضا می‌توانند  نیاز خود را به راحتی مرتفع کنند.

پیله فروش تاکید کرد: از آنجایی که فن بازار خوب کار نمی‌کند با طراحی فضای اپلیکیشنی می‌توانیم درخصوص عرضه و تقاضای فناوری مطلع شویم.

وی در پایان گفت: امیدوارم صنایع فلزی مهیار البرز اولین شرکتی باشد که به طور عملی با تقاضای تکنولوژی وارد رونق شرکت‌های دانش‌ بنیان استان می‌شود.


واحدهای صنعتی باید به روز شوند


در این برنامه شیرمحمدی مدیرعامل صنایع فلزی مهیار نیز با اشاره به لزوم به روزرسانی شرکت‌های لوازم خانگی اظهار کرد: برخی از واحدهای تولیدی با وجود قدمت بسیار اما به روز رسانی نشده‌ و باعث از بین رفتن مواد اولیه می‌شوند.

وی افزود: بدون‌ شک با به روزرسانی شرکت‌های لوازم خانگی در استان می‌توانیم به عنوان قطب صنعت لوازم خانگی کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم.

مدیرعامل صنایع فلزی مهیار گفت: باتوجه به اینکه صنعت لوازم خانگی جزو صنعت‌هایی است که مشکل زیست بومی و زیست محیطی ندارد با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانیم قزوین را به سمت این صنعت سوق دهیم‌.

وی با تاکید براینکه صنعت لوازم خانگی به نیروی انسانی زیادی نیاز دارد، بیان کرد: این یک صنعت اشتغال آفرین است و برای تولید بیشتر به کارگر بیشتری هم نیاز دارد.

شیرمحمدی با بیان اینکه دلار تیغ دولبه است، تصریح کرد: اگرچه دلار بهای تمام شده داخل کشور را افزایش داده اما از طرف دیگر رقابت صادراتی برای تولیدکنندگان را بالا برده است، بنابراین باید از این اتفاق برای صادرات بیشتر استفاده کنیم.

این صنعتگر عنوان کرد: صنایع فلزی مهیار جزو شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری است و قصد داریم که حداقل در ۵ شرکت دانش بنیان به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنیم.


اهمیت حمایت شرکت‌های صنعتی از دانش‌ بنیان‌ها


وی ادامه داد: از آنجایی که شرکت‌های دانش بنیان از نظر مالی قدرت چندانی ندارند تا حمایت صنعت‌گر نباشد هیچ اتفاقی برای این واحدها رخ نخواهد داد.

شیرمحمدی افزود: همچنین در همین حوزه طی برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده تفاهم‌نامه‌ای با صندوق پژو‌هش و نوآوری منعقد می‌کنیم تا این صندوق نیز در شرکت‌های دانش بنیان همکاری لازم را با ما داشته باشد.

این‌ صنعتگر در پایان از گردش مالی ۶ میلیارد دلاری صنعت لوازم خانگی در کشور خبر داد.

در پایان این برنامه قرار داد مشارکت و عاملیت بین صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان و صنایع فلزی مهیار با سرمایه‌گذاری ۱۰‌میلیاردتومانی از سوی صندوق امضا شد.

انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان