۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین الزام تزریق دو دُز واکسن کرونا برای زائرین اربعین حسینی
کد خبر: ۳۵۸۵۹۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۵/۴ ساعت: ۸:۲۳ ↗ لینک کوتاه

دبیر ستاد اربعین استان قزوین خبرداد

الزام تزریق دو دُز واکسن کرونا برای زائرین اربعین حسینی/ بیش از ۱۰هزار زایر قزوینی برای اربعین ثبت‌نام کردند

محمد خورشیدی گفت: برای حضور زائرین حسینی در کشور عراق ثبت‌نام در سامانه سماح و تزریق دو دز واکسن کرونا اجباری و قطعی شده است.

الزام تزریق دو دُز واکسن کرونا برای زائرین اربعین حسینی
محمد خورشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ‌وهنر صبح قزوین؛ با اشاره به آمار ثبت‌نام کنندگان در مراسم اربعین امسال اظهار کرد: ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم استان قزوین تا به امروز برای حضور در مراسم اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام کردند.

وی افزود: ۵۱ موکب از استان قزوین با ثبت‌نام در سامانه موکب‌داری برای خدمت رسانی به زوار حسینی در ایام اربعین اعلام آمادگی کردند.

دبیر ستاد اربعین استان قزوین تصریح کرد: مواکب در نقاط مختلفی چون ایران، کربلا، نجف، طریق الحسین و طفلان مسلم برای ارائه خدمات به زائرین حسینی مستقر خواهند شد.

الزام تزریق دو دُز واکسن کرونا برای زائرین اربعین حسینی

این مسئول گفت: برای حضور زائرین حسینی در کشور عراق ثبت‌نام در سامانه سماح و تزریق دو دز واکسن کرونا اجباری و قطعی شده است؛ بنابراین همه کسانی که قصد شرکت در سفر اربعین دارند باید در سامانه مذکور ثبت‌نام کنند.

وی از پیش‌بینی حضور ۴۰ هزار زائر حسینی از استان قزوین در مراسم اربعین امسال خبر داد و گفت: مجموعه‌هایی که تصمیم دارند در قالب موکب در کشور عراق یا مرزهای خروجی به زائرین خدمت‌رسانی کنند باید فعالیت خود را در سامانه موکب‌داری ثبت و با سازمان عتبات جهت دریافت مجوز هماهنگی کنند.

وی بیان کرد: کمیته پشتیبانی و زیرساخت استان قزوین هم اکنون در استان ایلام مستقر است چون قزوین معین ایلام و مرز مهران بوده و اداره کل راهداری هم برای ایجاد پارکینگ و ترمیم جاده‌های مواصلاتی مشغول فعالیت است.

آمادگی ۵۱ موکب قزوینی برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی

خورشیدی خاطرنشان کرد: همچنین بحث حمل و نقل جاده‌ای با اتوبوس، برنامه‌ریزی شده تا مردم در زمینه ایاب و ذهاب از قزوین به مهران و دیگر مرزهای خروجی مشکلی نداشته باشند.

وی عنوان کرد: کمیته فرهنگی ستاد اربعین برنامه‌های مختلفی را در حوزه‌های تبلیغی و رسانه‌ای در دستور کار دارد و پس از دهه اول محرم این اقدامات اطلاع رسانی دقیقی شده و برنامه‌های ویژه اربعین شروع می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: نشست با مواکب، برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی برای موکب‌داران و مبلغین، برگزاری نشست‌های توجیهی با موضوع بهداشت و درمان از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده است.

وی ابراز کرد: هرچند امسال دولت برای حضور در مراسم اربعین تسهیل‌گری کرده و برخی موانع و محدودیت‌ها که سال‌های گذشته به دلیل شیوع کرونا وضع شده بود، برداشته شده است اما با توجه به اینکه همچنان در دوران کرونا قرار داریم؛ لذا نشست‌های توجیهی با موضوع پزشکی و تبیین دستورالعمل حضور زائران در کشور عراق برگزار و اطلاع رسانی خواهد شد.

اربعین یک جریان مردمی است

دبیر ستاد اربعین استان قزوین تاکید کرد: برخی دستورالعمل‌ها در مورد تغذیه و اسکان زائران صادر شده که نشست‌های توجیهی و آموزشی آن برای موکب‌داران برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امسال شاهد هم افزایی و حرکت دستگاه‌های اجرایی برای کمک و تسهیل‌گری در امر اربعین هستیم و همه دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام آمادگی کرده و خود را در نقش خادم برای خدمات رسانی به زوار اربعین می‌بینند.

خورشیدی در پایان بیان کرد: معتقدیم اربعین یک جریان مردمی است و نقش آفرینی دستگاه‌های دولتی و شکل‌گیری ستاد اربعین در استانداری به منظور تسهیل‌گری، پشتیبانی و تقویت جریانات مردمی بوده است.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان