۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین استان قزوین در دسترسی به اینترنت و شبکه ارتباطی محروم است
کد خبر: ۳۵۸۳۹۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۴/۱۶ ساعت: ۹:۵۳ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس:

استان قزوین در دسترسی به اینترنت و شبکه ارتباطی محروم است/ پروژه‌های پوشش اینترنت استان باید ارتقاء یابد

فاطمه محمدبیگی گفت: اگرچه قزوین در همسایگی تهران قرار دارد اما در توسعه فیبر نوری، پوشش اینترنت و پروژه‌های ارتباطی رتبه دوم از آخر را به خود اختصاص داده است.

استان قزوین در دسترسی به اینترنت و شبکه ارتباطی محروم است
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فاطمه محمدبیگی صبح امروز در آئین بهره‌برداری از فاز نخست پروژه‌های مشارکتی فیبر نوری که با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد، با ابراز امیدواری جهت ایجاد شهر هوشمند اظهار کرد: امیدوارم شاهد توسعه پروژه‌های فیبر نوری در بستر روستاها نیز باشیم چراکه قزوین در این زمینه پیشرو است.

وی با اشاره به تصویب قانون مدیریت یکپارچه داده‌ها افزود: مجلس دوره یازدهم سعی کرد که در کنار ارائه خدمات در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خدمات خود را به صورت زیرساختی ادامه دهد.

قانون جهش تولید دانش بنیان تصویب شد

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان از دیگر کارهایی بود که از نظر اجرایی بسیار مناسب پروژ‌های اقتصادی است و پروژه‌های الکترونیک محور شرکت‌های دانش بنیان در این حوزه فعالیت‌های خوبی دارند.

این مسئول با تاکید بر ولایتمداری مجلس ابراز کرد: مجلس سعی کرد که پیش از نامگذاری سال ۱۴۰۱ توسط مقام معظم رهبری قانون تولید اشتغال و دانش بنیان را آماده و تصویب کند که موجب توجه و عنایت رهبر انقلاب نیز قرار گرفت.

محمدبیگی با اشاره به تصویب قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار بیان کرد: پیش از این کارآفرین‌ها برای گرفتن مجوز به یک سال زمان نیاز داشتند و همین مسئله آنها را با رشد تورم و شکست مواجه می‌کرد ولی اکنون قادر هستیم که مجوزها را در کمتر از دو هفته در بستر فضای مجازی، آی تی و ارتباطات شکل دهیم.

افزایش ۳۰۰ برابری بودجه سلامت الکترونیک کشور

وی از رشد ۳۰۰ برابری بودجه سلامت الکترونیک در کشور خبر داد و عنوان کرد: بودجه پروژه پرونده الکترونیک سلامت که بیش از ۱۶ سال از بلاتکلیفی آن می‌گذشت و تمام مردم در سراسر کشور درگیر بودند به ۷۰۰ میلیارد تومان ارتقاء یافت.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اکنون برای مدیریت یکپارچه اطلاعات سلامت به ۶ دیتا سنتر اصلی با حفظ محرمانگی و مدیریت داده‌ها از نظر امینتی نیاز داریم تا بتوانیم از این طریق بحران‌هایی مانند کرونا را به سرعت کنترل کنیم.

محمدبیگی با بیان اینکه عمده‌ترین مشکل قزوین دسترسی به اینترنت و شبکه ارتباطی است، بیان کرد: اگرچه قزوین در همسایگی تهران قرار دارد اما در توسعه فیبر نوری، پوشش اینترنت و پروژه‌های ارتباطی رتبه دوم از آخر را به خود اختصاص داده است.

روستاییان قزوین از دسترسی به اینترنت بی بهره‌اند

وی ابراز کرد: اگرچه با پیگیری‌های انجام شده طی دو سال اخیر موفق به اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه پروژه‌ها شدیم و بیش از ۱۰۵ ایستگاه تقویت ارتباطی در حوزه اینترت، مخابرات و شبکه‌های همراه در استان شکل گرفت اما همچنان ۴۰ درصد این برنامه محقق نشده و روستاییان شمال قزوین از دسترسی به اینترنت بی‌بهره‌اند.

این مسئول گفت: امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده قزوین کهن به عنوان نوزدهمین کلان شهر کشور صاحب شبکه فیبر نوری شود.

محمدبیگی با تاکید بر لزوم الکترونیکی شدن دولت سیزدهم عنوان کرد: دولت باید فرایند تکامل شبکه آی تی و ارتباطی کشور را برای مردم ایجاد کند.

وی ادامه داد: ما باید بتوانیم با مدیریت داده‌ها سرعت خدمات رسانی به مردم را بالا ببریم تا با افزایش سرمایه اجتماعی هزینه کرد مردم کاهش پیدا کند.

این نماینده خاطر نشان کرد: اشتغالزایی در بستر آی تی و تکمیل زنجیره فروش و عرضه کالا و بحث‌های نوآورانه و خلاقانه می‌تواند باعث ایجاد رونق اقتصادی شود.

محمدبیگی با اشاره به محرومیت و مظلومیت قزوین علی رغم تمام پیشرفت‌ها تاکید کرد: قزوین نه یک استان و بلکه ۱۳ استان می‌باشد زیرا محل عبور ۳۳ میلیون جمعیت است که در شمال و شمال غرب کشور زندگی می‌کنند.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امیدوارم روی قزوین سرمایه‌گذاری شود زیرا این استان در بسیاری از تولیدات رتبه یک کشوری را به خود اختصاص داده است و دانشمندان بزرگی دارد.

انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان