۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین امروز بهترین فرصت برای خدمت در استان قزوین فراهم شده است
کد خبر: ۳۵۸۳۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۴/۱۵ ساعت: ۱۷:۶ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

امروز بهترین فرصت برای خدمت در استان قزوین فراهم شده است

امام جمعه قزوین مهم‌ترین نکته در شرایط کنونی را حفظ وحدت، یکپارچگی و برادری دانست و گفت: امروز بهترین فرصت برای خدمت در استان قزوین فراهم شده است.

امروز بهترین فرصت برای خدمت در استان قزوین فراهم شده است

به گزارش صبح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در جلسه دیدار با مدیران شهرداری قزوین که به مناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها برگزار شد، اظهار کرد: وقتی خداوند در آیه ۱۰۳ سوره آل عمران به ما دستور می‌دهد و می‌فرماید «واعتصموا بحبل الله جمیعا» یعنی هر کاری می‌خواهید انجام دهید با هم انجام دهید و پراکنده نشوید.

وی ادامه داد: در آیه ۱۰۱ سوره آل عمران نیز خداوند مأموریت‌های فردی را به ما می‌گوید «و من یعتصم بالله فقد هدی الی صراط مستقیم» یعنی هر کس بتواند به خدا ربط پیدا کند کار خود را کرده و به راه مستقیم هدایت یافته و نجات پیدا کرده است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: در ادامه نیز خداوند در آیه ۱۰۲ سوره آل عمران می‌گوید اگر می‌خواهید با هم کار کنید ایمان، تقوا و تسلیم را لازم دارید، سپس نیز در آیه ۱۰۳ می‌گوید به ریسمان الهی چنگ زنید و متفرق نشوید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اگر برادران و خواهران ایمانی ما حرف‌هایشان را با هم در میان بگذارند و مشکلاتشان را با هم مطرح کنند نباید برخی گلایه‌ها پیش بیاید، زمانی این گلایه‌ها پیش می‌آید که یک مسئول حواسش به گرفتاری‌ها و محدودیت‌های مجموعه نباشد و مجموعه هم شرایط او را ندانند، اگر همه طبق سفارش‌های دینی، با یکدیگر مشکلات را مطرح کنیم و به دیدن هم برویم، مشکلات حل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین چیز در شرایط کنونی حفظ وحدت و یکپارچگی و برادری است، بنده تا جایی که اطلاع دارم ما در استان قزوین هیچ زمانی را ندیده‌ایم مدیران و مسئولانی که دغدغه‌های ایمانی و دینی و یکنواخت و یکپارچه داشته باشند، یعنی الان فرصت خیلی خوبی است که ایجاد شده است، لذا ضروری است که اگر گلایه‌هایی وجود دارد، آن را با تدبیر و اخلاص و ایمان حل کنیم.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: این فرصت خدمتی است که برای شما به وجود آمده است، حتی گاهی عمر انسان نیز باقی باشد باز فرصت خدمت ممکن است باقی نباشد، این فرصت رکوع و سجده و نماز را قدر بدانیم، یک وقت ممکن است ما در دنیا باشیم اما دیگر نتوانیم سجده کنیم، خیلی هنر کنیم مهر را با دست به پیشانی بچسبانیم، پس معلوم می‌شود همیشه این طور نیست که آدم بتواند سجده و رکوع را جانانه به جا بیاورد.

امام جمعه قزوین تاکید کرد: در روایات آمده سجده‌ها را طولانی کنید، چون به آنها نیاز دارید، چه زمانی می‌فهمیم نیاز داشتیم؟ آن زمانی که در قبر خوابیده‌ایم و دیگر نمی‌توانیم سجده کنیم و کار از کار گذشته است.

وی یادآور شد: ان شاءالله خداوند حج را روزی همه کند، همیشه که این حج روزی انسان نمی‌شود، یک وقت می‌بینیم اگر هم به حج مشرف شویم کسی باید با ویلچر ما را بچرخاند، بنابراین ما الان که فرصت داریم را باید قدر بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: زیر سقفی که ما اکنون نشسته‌ایم، خیلی‌ها آمده و رفته‌اند، اگر هر کس پرونده‌اش را بیاورد، آن‌هایی که خدمت کرده‌اند الان سربلند و خوشحال هستند، آن‌هایی که به گونه دیگری رفتار کردند، این موقعیت را گرفتند و کارهای دیگری کردند، در مفاسد زمین خواری دست داشتند، برای اینکه فلان مهر پای پرونده زمین خواران بخورد، آمدند افرادی را که مناصب کلیدی داشتند آلوده کردند تا کارشان پیش برود، اینها صحیح نیست، اما خوشبختانه ما الان در استان مان سالم‌ترین مدیران را داریم، در شهرداری نیز الحمدلله همین گونه است، فقط باید همت کرده و برادری کنیم و «واعتصموا بحبل الله جمیعا» را بیش از گذشته قدر بدانیم.

آیت الله عابدینی اذعان کرد: امیرالمومنین (ع) در آخرین وصیت خود در ماه مبارک رمضان فرمودند «و علیکم بالتواصل و التباذل» یعنی جان شما و متصل بودن به هم، سپس گویا هزینه آن را نیز می‌گوید، تباذل دو معنی دارد، یک اینکه برای مثال میانه ات با برادرت خوب نیست اما دلت را به دریا بزن و به برادرت بگو شام به خانه ما بیا، این بذل به معنی سفره انداختن است، یک بذل هم این است که ممکن است کسی بگوید برادرم حرمت من را نگه نداشته، بنابراین می‌گویند بگذر و به این چیزها پیله نکن، از کنار اینها باید ساده بگذریم برای اینکه این تواصل و وصلت بماند، باید اهل گذشت باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آن قدر این موضوع مهم است که حضرت آن طرفش را هم عنوان کرده و می‌گوید «و ایاکم التدابر و التقاطع» یعنی از این بر حذر باشید که از هم جدا شوید، بر حذر باشید از اینکه با هم قطع رابطه کنید، اینها را باید خیلی جدی بگیریم، البته بیشترین مسئولیت این موضوع بر عهده بنده است، اگر احیاناً جایی مسئله‌ای پیش می‌آید که باعث کدورت می‌شود من باید پیش قدم شوم و بگویم قدر هم را بدانید، چون هیچ وقت در استان ما شرایط فعلی مهیا نبوده است، البته پیش از این هم در برخی دوره‌ها مسئولین خوبی بوده‌اند، اما اکنون معدل مسئولین از نظر ارزشی از همیشه بالاتر است.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: امیدواریم خداوند روز به روز محبت‌هایمان را به هم بیشتر کند و دل‌هایمان را به هم نزدیک تر کند تا با هم باشیم که کارهای مردم هم پیش برود، به محض اینکه شرایطی پیش بیاید که ما به جای اینکه بیاییم کارهایمان را انجام دهیم و از دشمن بخوریم، خودمان زمینه‌ای می‌سازیم که همدیگر را بزنیم، اینجا کسی که متضرر می‌شود مردم هستند، همان مردمی که ما می‌خواهیم به آنها خدمت کنیم.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان