۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم
کد خبر: ۳۵۸۳۹۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۴/۱۵ ساعت: ۱۷:۳ ↗ لینک کوتاه

شهردار قزوین:

تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم

شهردار قزوین گفت: ۸۲ پروژه ناتمام از سال های گذشته را در شهرمان داریم که طبق وعده باید تا پایان سال ۱۴۰۱ آن‌ها را به اتمام برسانیم، ما در کشور ۸ هزار و ۸۰۰ پروژه جامانده داریم که اگر طبق قوانین و مقررات اداری بخواهیم آن‌ها را جلو برویم ۵ سال زمان نیاز است تا تکمیل شوند، این در حالی است که ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم که پروژه های شهرداری تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام شوند.

تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم
به گزارش صبح قزوین؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین ضمن حضور در شهرداری قزوین و دیدار و گفت و گو با دکتر مهدی صباغی، شهردار و معاونین و مدیران شهری قزوین روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را تبریک گفت.

دکتر مهدی صباغی شهردار قزوین در این دیدار اظهار کرد: حضور نماینده ولی فقیه در استان در شهرداری باعث تقویت روحیه ما می شود.

وی ادامه داد: در شهرداری خدمات و مشغله های تخصصی زیادی وجود دارد، طبق قانون بیش از 370 مسئولیت بر عهده شهرداری هاست به نحوی که زندگی روزمره مردم در ارتباط با مدیریت شهری است، لذا برای انجام بهینه این امور نیازمند فعالیت جهادی و انقلابی هستیم.

شهردار قزوین عنوان کرد: همکاران ما در مجموعه شهرداری به صورت شبانه روزی زحمات زیادی می‌کشند که قدردان تلاش این عزیزان هستیم، اما متأسفانه برخی مواقع ما مورد بی مهری قرار می گیریم، برای نمونه اتفاقی که اخیرا در قزوین در رابطه با تکمیل رینگ شهری و کمربندی آیت الله بین رخ داد موجب بروز ناراحتی و سوءاستفاده دشمن شد، این پروژه حرم تا حرم شهر قزوین را با یکدیگر ارتباط می دهد، یعنی از امامزاده اسماعیل در منطقه باراجین آغاز شده و به کمربندی شرق و پل امام رضا(ع)، شاهزاد حسین(ع)و میدان دفاع مقدس می‌رسد.

صباغی بیان کرد: بالغ بر یک هزار و چهارصد میلیارد تومان برای این پروژه تاکنون هزینه شده است، تملکات زمین انجام شده و اقدامات دیگری نیز صورت گرفته است، ما مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور را داریم و تمام اقدامات بر اساس مستندات رسمی انجام شده است و ابلاغ مراجع قانونی را نیز داریم، همچنین این پروژه با هماهنگی دستگاه های نظارتی و امنیتی در حال انجام است و دستگاه‌های نظارتی نیز بر فعالیت ما نظارت می کنند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر درخت نخلی را که بار داشت قطع کردند که ایجاد مزاحمت نکند، حتی در شرع اسلام این اجازه وجود دارد که مسجدی را به خاطر خیابان و منافع عمرانی و آبادانی عمومی تخریب می کنند و مکان آن را تغییر می دهند، ما نیز برای ادامه این پروژه ناچاریم تعداد محدودی از درختان را قطع کنیم، در مقابل این موضوع ما در فصل بهار درختان زیادی را کاشته ایم و متعهدیم که دوبرابر آنچه به ناچار قطع می شود درخت بکاریم؛ بحث مدیریت پارک ها، فضای سبز و نگهداری از باغستان سنتی شهر با شهرداری است، ما برای باغستان سنتی قزوین سالانه با تخصیص بودجه هزینه کرده و از آن نگه داری می‌کنیم، ما آنجا برای تنظیم آبیاری و کانال ها دریچه می گذاریم، سم پاشی می کنیم، علف زنی می کنیم، برای حفظ حیات درختان و کمک به باغداران آب می خریم و خدمات گوناگونی ارائه می دهیم و حتی گشت حفاظت از باغستان را داریم، امسال 1500 میلیون لیتر آب در جهت استفاده باغستان تهیه کرده و بین باغداران توزیع کرده‌ایم تا در اثر کم آبی با مشکل مواجه نشوند، با تمام این تلاش ها و در حالی که شهرداری تنها دستگاهی است که در مسیر حفاظت از باغستان عملاً در میدان است اما گاهی شاهد بی مهری هایی هستیم که زیبنده نیست.

شهردار قزوین تاکید کرد: روش مدیریت انقلابی مدیریت ریسک پذیری است، امام(ره) فرموده میدان داری کنید و راه های میانبر را بروید، ما نیز در تلاشیم با همین روش مدیریت، شهر را به بهترین نحو مدیریت کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: الحمدلله به همت همه همکاران، امروز شهر خوب و بانشاطی داریم و در تلاشیم شرایط از این بهتر شود، اگر ما حمایت شویم و از همکاران ما دفاع شود تا ما بتوانیم با مدیریت ریسک جلو برویم، کارها سرعت و قوت خواهد گرفت، من از ابتدای پذیرش مسئولیت از همکاران خواسته ام انقلابی و جهادی کار کنند تا وقتی حقوق می گیریم مدیون نباشیم و دین خود را ادا کرده باشیم.

شهردار قزوین عنوان کرد: امیرالمومنین(ع) فرمودند فرصت ها مثل ابر در گذرند و باید از آن ها بهره ببریم، نکند ما این فرصت ها را از دست بدهیم، فرصت ها تکرار شدنی نیست، اگر از فرصت ها بهره لازم را نبریم در روز قیامت باید جوابگوی خون شهدا و مردم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شهرداری قزوین شهرداری به‌روزی است، در تحقق بودجه در حال پیشرفت هستیم و طبق برنامه‌ای که از نظر علمی ریخته شده از نظر درآمد و پیشرفت کار نیز جلو هستیم، بودجه سال جاری ما 2 هزار و 200 میلیارد تومان است که ان شاءالله محقق می شود.

صباغی تاکید کرد: 82 پروژه ناتمام از سال های گذشته را در شهرمان داریم که طبق وعده باید تا پایان سال 1401 آن‌ها را به اتمام برسانیم، ما در کشور 8 هزار و 800 پروژه جامانده داریم که اگر طبق قوانین و مقررات اداری بخواهیم آن‌ها را جلو برویم 5 سال زمان نیاز است تا تکمیل شوند، این در حالی است که ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم که پروژه های شهرداری تا پایان سال 1401 تمام شوند.

وی بیان کرد: دومین عقیده ما دوری از اسراف است، ما در نظام اداری باید از هر گونه اسراف پرهیز کنیم، اکنون در وضعیت مناسبی قرار داریم که سعی می کنیم از سرمایه فعلی پاسداری کنیم.

شهردار قزوین اظهار کرد: در جهت رسالت فرهنگی خود نیز، کمک به جوامع فرهنگی استان را مدنظر داریم، اکنون ما از نظر فرهنگی در غدیر، اربعین و عاشورا، با برنامه های خوبی در حال پیشروی هستیم و در حال تقویت جبهه فرهنگی هستیم.

شهردار قزوین در پایان، به برخی از پروژه‌های مهم ترافیکی و ارتباطی در شهر قزوین اشاره و ابراز امیدواری کرد با اتمام این پروژه‌ها مشکلات ترافیکی و دسترسی در شهر حل شود.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان