۰۶/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۲۷ دوشنبه

صبح قزوین مدیریت میراث فرهنگی استان ایرادات زیادی دارد
کد خبر: ۳۵۸۳۵۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۴/۱۳ ساعت: ۱۲:۵ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس:

اصلاح قانون ترک فعل مدیران را به مجلس می‌آوریم/ مدیریت میراث فرهنگی استان ایرادات زیادی دارد

لطف الله سیاهکلی گفت: مدیریت میراث فرهنگی استان مشکلات زیادی دارد که قبول داریم و به همین جهت درخواست کردیم تا وزیر میراث فرهنگی به زودی سفری به استان داشته باشد تا مشکلات در این حوزه مرتفع شود.

مدیریت میراث فرهنگی استان ایرادات زیادی دارد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ لطف الله سیاهکلی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات باغستان برگزار شد، با اشاره به وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: امروز دیگر خودرو کالای سرمایه‌ای نیست بلکه به کالای اساسی زندگی تبدیل شده است به طوری که همه به این وسیله نقلیه نیاز دارند و آمار جهانی هم این را نشان می‌دهد.

وی افزود: از آنجایی که رقابتف عرضه و تقاضا بازار را معنادار می‌کند نیز مشکل ما در بازار خودرو در حوزه عرضه و تقاضا و نبود رقابت است چراکه صنعت خودرو در انحصار دو خودروساز بوده و رقابتی در این صنعت وجود ندارد و از این رو کیفیت هم کاهش می‌یابد.

میزان شکایات مردمی از دستگاه‌ها کاهش یافته است

نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: مهمترین راهکار حل مشکل بازار خودرو تولید و واردات خودرو است که این امر باید اعمال شود.

این مسئول بیان کرد: باتوجه به اینکه میزان شکایات مردمی از دستگاه‌ها و ادارات به دفتر ما کاهش یافته نشان دهنده این است که در ارگان‌های دولتی با تکریم بیشتری با مردم رفتار می‌شود.

وی عنوان کرد: در بحث انتصابات اگر بگوییم که هیچ گزینه‌ای را معرفی نمی‌کنیم، دروغ است بلکه ما گزینه‌هایی را پیشنهاد می‌دهیم اما بر ان اصرار نمی‌کنیم.


ضعف بودجه استان را می‌پذیرم


سیاهکلی با اشاره به ردیف پایین بودجه استان تشریح کرد: سال گذشته افزایش قابل توجهی در بودجه استان داشتیم و شاهد رشد 300درصدی بودیم اما امسال من در هیچ بخشی از بودجه‌بندی حضور نداشتم و می‌پذیرم که ضعف قابل توجهی دارد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس اضافه کرد: خوشبختانه خلاء موجود در بودجه را در سفر رئیس جمهور جبران کردیم و اعتبارات تخصیص یافته در سفرهای آقای رئیسی هم نقدی بوده و به طور کامل پرداخت می‌شود.

این مسئول یادآور شد: باتوجه به اینکه مجوز تاسیس شهرک تولید محتوای دیجیتال برای استان قزوین صادر شده است نیز پیگیر هستیم تا برای اجرای این پروژه سرمایه‌گذار جذب کنیم که با تعدادی از سرمایه‌گذاران هم مذاکره کردیم.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی شهرک تولید محتوا در استان فرصت بسیار خوبی برای اشتغال‌زایی خواهد بود که جوانان دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکترا می‌توانند صاحب شغل شوند.

ضعف عملکردم را قبول دارم 

سیاهکلی تاکید کرد: عملکردم را مورد نقد قرار می‌دهم و از خودم ناراضی هستم چون معتقدم می‌توانستم بیشتر از این کار کنم.

نماینده مردم قزوین در مجلس اظهار کرد: بخش زیادی از مطالبات مردم در مراجعه به دفتر بنده مربوط به کسب و کارها و معیشت است که نگران اداره زندگی خود هستند و من هم به بحث نحوه دهک بندی‌ها اعتراض دارم که در برخی موارد به خوبی انجام نشده و پیگیر آن هستم.

وی در ادامه گفت: ترک فعل مدیران مسئله‌ای است که همه مسائل را دربر می‌گیرد و مدت‌هاست این مسئله را پیگیری می‌کنیم اما حد و مرز ترک فعل مشخص نیست که مشکل ساز شده است.

این مسئول بیان کرد: ما از قوه قضائیه خواستیم که برای ترک فعل مدیران حد و مرز مشخص کند چون نباید شجاعت را هم از مدیران بگیریم چراکه در حال حاضر هم در دایره فعالیت مدیران مشکل داریم.


اصلاح قانون ترک فعل مدیران را به مجلس می‌آوریم


سیاهکلی ادامه داد: اصلاح قانون برخورد با ترک فعل مدیران تاکنون به مجلس نیامده که روی آن کار کنیم و آن را مطرح خواهم کرد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس افزود: در بحث اصلاح قوانین در رابطه با تمامی دستگاه‌ها اعلام کرده‌ایم که هر کجا قوانین دست و پاگیر است یا مشکل ایجاد می‌کند نیز مطرح کنند تا در مجلس بررسی و بازنگری کنیم.

وی ابراز کرد: بدون شک خلاء‌هایی در قوانین وجود دارد که شاهد انبوهی از پرونده‌ها در قوه قضائیه هستیم که ایرادات قوانین را باید دستگاه‌های اجرایی و قضایی به ما بگویند تا اصلاح کنیم.

وزیر میراث فرهنگی را به قزوین دعوت کردیم

این مسئول عنوان کرد: در میراث فرهنگی استان مشکلات زیادی وجود دارد که قبول داریم و به همین جهت درخواست کردیم تا وزیر به زودی سفری به استان داشته باشد تا مشکلات در این حوزه مرتفع شود.

سیاهکلی در پایان گفت: در بحث انتصاب بانوان در جایگاه‌های مدیریتی نیز افرادی را به استاندار معرفی کردیم که بعضی‌ها انجام شده اما قبول داریم کم این تعداد پایین است.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان