۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین جشنواره بین‌المللی «فرهنگ ملل» در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می‌شود
کد خبر: ۳۵۸۳۴۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۴/۱۲ ساعت: ۱۷:۵۳ ↗ لینک کوتاه

سرپرست معاونت امور بین‌الملل دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین:

جشنواره بین‌المللی «فرهنگ ملل» در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می‌شود

محمد مولوی گفت: بیش از ۹۰ دانشگاه مجوز حضور در جشنواره را دارند و برای حضور سه هزار دانشجو در این جشنواره اعلام آمادگی کردیم که برپایی بیش از ۳۰ غرفه پیش‌بینی شده است.

جشنواره بین‌المللی «فرهنگ ملل» در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می‌شود
به گزارش خبرنگار علم و فناوری صبح قزوین، محمد مولوی ظهر امروز در نشست خبری درباره برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل که در سالن اجتماعات بوستان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره هر سال توسط یکی از دانشگاه‌های مادر که مجوز جذب دارند برگزار می‌شود.

سرپرست معاونت امور بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین گفت: در جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل میزبان دانشجویان بین‌الملل سراسر کشور از همه دانشگاه‌هایی که دانشجوی بین‌المللی دارند، هستیم.

حضور بیش از ۹۰ دانشگاه در جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل
 
مولوی یادآور شد: علاوه بر دعوت از دانشجویان بین‌المللی، بیش از ۸۰ سفیر و رایزن فرهنگی، ۸۰ نفر از مسئولان کشوری و عموم مدیران ارشد استان به جشنواره دعوت شده‌اند.

وی بیان کرد: بیش از ۹۰ دانشگاه مجوز حضور در جشنواره را دارند و برای حضور سه هزار دانشجو در این جشنواره اعلام آمادگی کردیم که برپایی بیش از ۳۰ غرفه که بخشی از آن به دانشجویان ملیت‌های مختلف و بخشی به ارگان‌ها و شرکت‌های استان برای نمایش دست آوردهای خود اختصاص دارد، پیش‌بینی شده است.

این مسئول  گفت: جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل از ۱۸ الی ۲۰ تیرماه از ۷ صبح الی ۸ شب به مدت سه روز متناسب براساس برنامه درخواستی دانشگاه‌ها به صورت فشرده برگزار می‌شود.

مولوی اذعان کرد: طی سه روز برنامه‌های مختلفی از جمله افتتاحیه، بازدید از غرفه‌ها و نمایشگاه‌ها، برگزاری مسابقات فرهنگی، کارگاه‌های آموزشی و فرهنگی، کارگاه آموزشی و فرهنگی، بازدید از اماکن دیدنی شهر با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره بین‌المللی فرهنگ ملل گفت: آشنایی دانشجویان با فرهنگ تاریخ و آداب و رسوم مختلف، بسترسازی برای گسترش دیپلماسی علمی و فرهنگی با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، گسترش احساس مثبت و تعلق خاطر در میان دانشجویان ملل نسبت به فضای داخلی کشور، ترویج پیام دوستی، همدلی و مودت بین فرهنگ‌های مختلف و دانشجویان غیر ایرانی، ایجاد روحیه نشاط در دانشجویان ایرانی در بستر فضای فرهنگی، تعریف فضای دانشگاه‌ها به عنوان فضای شاد با تحرک و پویا، جذاب سازی دانشگاه‌های ایران برای دانشجویان غیرایرانی به عنوان مقصدی مناسب برای تحصیل از جمله اهداف است.

سرپرست معاونت امور بین‌الملل دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف جشنواره سیاست‌‌هایی مختلفی به ویژه ضرورت در نظر گرفتن منافع ملی و تاثیر گذاری بر دانشجویان غیر ایرانی، انتخاب نمادهای سازگار با فرهنگ ایرانی اسلامی، ضرورت محوری بودن نقش دانشجویان در مدیریت جشنواره، ضرورت نقش‌آفرینی دانشگاه‌ها و مسئولیت مربوط به عنوان تسهیل‌کنندگان و مشوقان دانشجویان، ضرورت ایجاد همکاری‌های بین‌المللی در حوزه فرهنگی و ایجاد بستر فرهنگی به عنوان متن اصلی جشنواره برای شکل‌گیری تعاملات سازنده دانشجویان تعریف شده است.

مولوی در پایان با بیان اینکه ورودی دانشگاه و مقابل کتابخانه مرکزی به عنوان محل برپایی غرفه‌هاست، یادآور شد: با هماهنگی شرکت شهرک‌های صنعتی، معاونت اقتصادی استانداری و پارک علم و فناوری تلاش کردیم دانشجویان با تکیه بر سنت، ارزش‌ پیشرفت‌های فناورانه خود را به نمایش بگذارند.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان