۰۴/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۲ یکشنبه

صبح قزوین افزایش اجاره‌بها بیش از ۲۰ درصد در قزوین غیرقانونی است
کد خبر: ۳۵۸۱۳۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۳/۲۹ ساعت: ۲۱:۰ ↗ لینک کوتاه

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

افزایش اجاره‌بها بیش از ۲۰ درصد در قزوین غیرقانونی است

میثم پیله‌فروش با اشاره به اینکه کلیه اصناف ملزم به ثبت QR کد هستند، افزود: حداکثر افزایش اجاره‌بها مسکن سالانه در استان قزوین ۲۰ درصد خواهد بود.

افزایش اجاره‌بها بیش از ۲۰ درصد در قزوین غیرقانونی است

به گزارش صبح قزوین، میثم پیله‌فروش، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین صبح امروز در جلسه تجمیعی تنظیم بازار که در سالن شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: به منظور نظارت هوشمند بر واحدهای صنفی، کلیه اصناف ملزم به ثبت QR کد هستند.

وی ادامه داد: اصناف می‌بایست QR را در معرض دید مردم نصب کنند و از این طریق کار بازرسان و مردم برای نظارت بهینه تسهیل می‌شود و می‌توانند با نرم‌افزارهای طراحی شده به راحتی گزارش تخلفات را ارسال نمایند.

پیله‌فروش عنوان کرد: مشکلی برای واحدهای صنفی نانوایی صنعتی جهت عرضه نان در فروشگاه‌ها وجود ندارد ولی کلیه واحدها باید پروانه بهداشتی را اخذ نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین یادآور شد: استان قزوین رتبه ۱۲ کشوری جهت معرفی واحدهای مشمول دریافت وام‌های کشاورزی به تولیدکنندگان دام و طیور و رتبه ۱۰ کشوری در پرداخت این تسهیلات را کسب کرده است.

پیله‌فروش اظهار کرد: برای خرید گندم به‌عنوان محصول استراتژیک نیز به‌طور پیوسته نظارت صورت می‌گیرد و طبق توافقات صورت کرفته خرید تضمینی با قیمتی که ۲ برابر قیمت سال گذشته اعلام شده، خریداری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای واحدهای شیرینی‌پزی و قنادی نرخ‌های جدیدی اعلام خواهد شد که با توجه به افزایش قیمتی که در مواد اولیه این واحدها صورت گرفته، قیمت منصفانه‌ای برای محصولات آنان لحاظ شود تا واحدهای قنادی متضرر نشوند و مردم نیز راضی باشند.

پیله‌فروش در پایان عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای اقتصادی سران قوا، سقف افزایش اجاره‌بها در تهران ۲۵ درصد و در سایر استان‌ها نیز ۲۰ درصد اعلام شده و با متخلفان در این زمینه برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/ 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان