۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین سومین دوره مسابقات شطرنج آزاد و سریع منطقه‌ای در استان قزوین برگزار شد
کد خبر: ۳۵۸۱۲۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۳/۳۰ ساعت: ۱۳:۴۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس هیئت شطرنج شهرستان محمدیه؛

سومین دوره مسابقات شطرنج آزاد و سریع منطقه‌ای در استان قزوین برگزار شد

داریوش کاکاوند گفت: سومین دوره از مسابقات شطرنج آزاد و سریع منطقه‌ای با حضور ۱۰۹ ورزشکار از ۷ استان کشور در محمدیه برگزار شد.

سومین دوره مسابقات شطرنج آزاد و سریع منطقه‌ای در استان قزوین برگزار شد
داریوش کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین؛ با اشاره به برگزاری سومین دوره از مسابقات جام زیباشهر اظهار کرد: این رقابت در سال‌های گذشته تحت عنوان کاسپین استان قزوین برگزار می‌شد و امسال با حضور 109 شرکت کننده از 7 استان تهران، البرز، سمنان، آذربایجان شرقی، زنجان و گیلان به کار خود پایان داد.

وی با بیان اینکه عضویت در فدراسیون جهانی شطرنج تنها شرط حضور در مسابقات است، افزود: رقابت شطرنج شهرستان محمدیه به صورت آزاد منطقه‌ای برگزار می‌شود و سایر استان‌ها می‌توانند در آن شرکت کنند.

رئیس هیئت شطرنج شهرستان محمدیه گفت: همانطور که از نام مسابقات مشخص است رقابت‌ها در یک روز و در 9 دور سریع برگزار شد.

کاکاوند با اشاره به استقبال خوب از این مسابقات، افزود: اگرچه در طی این ماه رقابت‌های مهمی مانند لیگ برتر و دسته یک شطرنج کشور برگزار می‌شود اما شاهد استقبال خوب و قابل قبولی در این دوره مسابقات بودیم.

ورزشکار قزوینی مقام نخست رقابت‌های شطرنج را کسب کرد

این مسئول تصریح کرد: در پایان مسابقات رضا مهدوی از استان قزوین مقام اول، امیرمحمد آزادی از استان البرز مقام دوم و پدرام دلیری از قزوین هم در جایگاه سوم ایستاد؛ رادین یادگار از قزوین، محمدرضا عابری و بهروز باقری به ترتیب مقام چهارم تا ششم را به دست آوردند.

وی با تاکید بر لزوم افزایش سطح کیفی مسابقات شطرنج محمدیه بیان کرد: باوجود اینکه سال گذشته با حضور ۱۱۰ شرکت کننده بالاترین آمار استقبال بعد از کرونا در کشور را به خود اختصاص دادیم اما با یاری فدراسیون شطرنج باید بهبود هرچه بیشتر وضعیت این ورزش در شهرستان محمدیه در مدنظر قرار دهیم.

کاکاوند ابزار کرد: بدون شک برگزاری مسابقات استاندارد به امکانات ویژه‌ای همچون خوابگاه نیاز دارد و ما در این زمینه دچار مشکلات زیرساختی هستیم؛ درحال حاضر نمی‌توانیم بیشتر از یک روز و آن هم در ایام تعطیل سالن کتابخانه محمدیه را برای مسابقات در نظر بگیریم.

این مسئول در پایان گفت: شطرنج استان قزوین آینده روشنی در پیش‌رو دارد و بدون با سرمایه‌گذاری و حمایت مسئولین می‌توانیم یکی از قطب‌های مطرح کشور در ورزش شطرنج باشیم.

گفتنی است؛ مراسم اختتامیه این مسابقات روز جمعه 27 خرداد سال جاری با حضور مصطفی غفوری فرماندار شهرستان البرز، مجید احمدپور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان البرز، فلاح امینی بخشدار، رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه و مسئول ورزش و جوانان این شهر در کتابخانه یادگار امام(ره) این شهر برگزار شد.

انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان