۱۴/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۱ جمعه

صبح قزوین باورنکردنی؛ تراشیدن موی سر بازیکنان تیم ملی!
کد خبر: ۳۵۸۰۴۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۳/۲۱ ساعت: ۱۰:۵۹ ↗ لینک کوتاه

باورنکردنی؛ تراشیدن موی سر بازیکنان تیم ملی!

نوجوانان بسکتبال ایران درگیر یک حاشیه عجیب و غریب در آستانه شروع بازی‌ها شده‌اند؛ حاشیه‌ای که به کوتاه کردن اجباری موی بازیکنان زیر ۱۶ سال ملی‌پوش مربوط است.

باورنکردنی؛ تراشیدن موی سر بازیکنان تیم ملی!
به گزارش سرویس ورزشی صبح قزوین ؛زمان زیادی از ویدیوی وایرال شده در فضای مجازی که طی آن یک ناظم مدرسه با قیچی موی شاگردانش را در حیاط مدرسه کوتاه می‌کند، نمی‌گذرد که یک اتفاق جنجالی مشابه این بار در تیم ملی بسکتبال نوجوانان رخ داده است.
تیم ملی بسکتبال نوجوانان ایران چند روزی است به کشور قطر سفر کرده تا از روز 22 خرداد در رقابت‌های قهرمانی آسیا کار خود را شروع کند. بسکتبالیست‌های نوجوان ایران که در مسابقات غرب آسیا عنوان قهرمانی را به دست آوردند، حالا در بازی‌های آسیایی باید کار خود را با لبنان و اندونزی پیش ببرند و برای رسیدن به عنوانی مهم در قاره کهن تلاش کنند.
در شرایطی که آرامش و تمرکز روی مسابقات قبل از شروع تورنمنت، مهم‌ترین فاکتور کسب موفقیت است، نوجوانان بسکتبال ایران درگیر یک حاشیه عجیب و غریب در آستانه شروع بازی‌ها شده‌اند؛ حاشیه‌ای که به کوتاه کردن اجباری موی بازیکنان زیر 16 سال ملی‌پوش مربوط است و سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه انداخته است.
داستان از کجا شروع شد؟
ماجرا از این قرار است که ظاهرا در جریان مسابقات غرب آسیا برخی بازیکنان تیم ملی نوجوانان بسکتبال هنگام برنامه‌های اردویی و تیمی کمی تاخیر داشتند و همین مساله موجب اعتراض محسن شاه‌علی، سرمربی تیم شده است. در پیگیری‌های انجام شده مشخص می‌شود که دلیل تاخیر نفرات هنگام حضور در برنامه‌های اردویی و تمرینی زمانی بوده که آنها صرف پیرایش موهای خود می‌کنند. حتی گفته می‌شود در رختکن تیم بعد از یکی از مسابقات که تیم خوب کار نکرده، وقتی برخی بازیکنان بعد از دوش گرفتن در حال درست کردن موهایشان بودند، سرمربی تیم ناراحت شده و آنها را سرزنش کرده است.
حرکت انتحاری قبل از مسابقات آسیایی
در نهایت کار به جایی رسید که با تصمیم شاه‌علی، سرمربی تیم ملی بسکتبال، روز چهارشنبه دو آرایشگر به اردوی تیم ملی‌ می‌روند و در اقدامی عجیب موهای همه بازیکنان را یکدست از ته می‌تراشند تا دیگر آنها فکر و ذکرشان روی درست کردن موهایشان نباشد. شاه‌علی، مربی تیم ملی بسکتبال، در توضیح این اقدام خود گفته است:‌«بازیکنان حدودا قبل از بازی 20 دقیقه برای درست کردن موهایشان وقت می‌گذاشتند که این مساله دور از اخلاق ورزشی است و تمرکز نفرات را در آستانه مسابقات آسیایی می‌گرفت.»
تیم ملی است یا پادگان؟
کوتاه کردن اجباری موی سر بازیکنان تیم ملی اقدامی است که هیچ کس آن را نخواهد پذیرفت. اگرچه بازیکنان تیم‌های پایه حرف‌شنوی بیشتری از مربیان و مدیران تیم‌ها دارند، اما اینکه از آنها سوءاستفاده شود و مانند پادگان و با تهدید به خط خوردن از تیم ملی، مربیان اجبارا موهای سر آنها را از ته بتراشند، اقدامی غیرمعقول و غیرمنطقی به شمار می‌رود. قطعا اهالی ورزش کشور منتظر واکنش فدراسیون بسکتبال به این اقدام زشت خواهند بود. اگرچه با توجه به نزدیکی مسابقات شاید فعلا واکنشی به این موضوع شاهد نباشیم، اما بعد از پایان بازی‌ها بدون شک جواد داوری، رئیس فدراسیون و همکارانش باید در این خصوص به شفاف‌سازی بپردازند؛ مساله‌ای که در فضای مجازی بازتاب زیادی داشته و موجب محکومیت‌های بسیاری شده است.
انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان