۰۸/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۶ پنجشنبه

صبح قزوین جزای میلیاردی محتکر شکر در قزوین
کد خبر: ۳۵۷۷۳۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۳۱ ساعت: ۱۱:۱۸ ↗ لینک کوتاه

سرپرست سازمان تعزیرات حکومتی استان قزوین خبر داد

جزای میلیاردی محتکر شکر در قزوین

علیرضا حسن پور گفت: ۲۰ تن شکر از یک انبار در حومه شهر قزوین کشف و ضبط شد.

جزای میلیاردی محتکر شکر در قزوین

علیرضا حسن پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اعلام اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی در برخورد با سودجویان و احتکار کنندگان مایتحاج مردم، اظهار کرد: در پی ارسال گزارش پلیس امنیت اقتصادی در مورد کشف 20 تن شکر از یک انبار در حومه شهر قزوین، پرونده ای تشکیل و جهت رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

وی ادامه داد: شعبه ویژه پس از رسیدگی با توجه به مدارک موجود در پرونده، اتهام انتسابی را محرز دانست و متهم را علاوه بر الزام به عرضه کالادر شبکه توزیع به نرخ مصوب به پرداخت بیش از 15 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.

سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی قزوین اظهار کرد: همچنین یک واحد صنفی که اقدام به خرید و فروش 400 کیلو شکر بر خلاف ضوابط و مقررات صنفی کرده بود رابه 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

حسن پور اشاره‌ای به مصوبه سران سه قوه در خصوص افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی کرد و گفت: این مصوبه علاوه بر افزایش ۵ برابری مجازات‌های نقدی، اختیاراتی را در جهت تعطیلی و نصب پارچه برای واحد‌های صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی داده است.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان همراهی کسبه و بازاریان را باعث حفظ آرامش بازار و کاهش فشار به مردم عنوان کرد و گفت: با تعداد قلیلی از افراد سودجو نیز برخورد‌ها قاطع و بازدارنده‌ای شده و امیدواریم با بروز آثار مثبت اجرای این طرح، شاهد رضایتمندی مردم باشیم.

حسن پور در رابطه با تعطیلی برخی از نانوایی‌های سطح استان گفت: تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها و کم کردن ساعت کاری از مصادیق اخفا و امتناع از عرضه کالا بوده و شامل مجازات‌های سنگین نقدی و نصب پارچه و یا حتی تعطیلی خواهد شد.

وی در خصوص فروش غیرقانونی سهمیه آرد نانوایی‌ها نیز هشدار داد و گفت: با عرضه خارج از شبکه آرد بشدت برخورد می‌شود و خاطیان تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی نیز مجازات خواهند شد.

انتهای پیام/ 1300/ د

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان