۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین آمار بالای طلاق استان قزوین نگران‌کننده است
کد خبر: ۳۵۷۶۸۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۲۷ ساعت: ۱۵:۵۶ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل اداره ورزش و جوانان قزوین:

آمار بالای طلاق استان قزوین نگران‌کننده است

عباس علایی مقدم گفت: در ۱۵ سال گذشته نرخ ازدواج در سطح کشور ۶.۵ واحد کاهش و میزان طلاق ۲.۱ واحد افزایش داشته و میانگین استان نیز با آن مطابقت دارد.

آمار بالای طلاق استان قزوین نگران‌کننده است
به گزارش خبرنگار ورزشی صبح قزوین؛ عباس علایی مقدم در نشست خبری که ظهر امروز در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان قزوین برگزار شد با اشاره به مناسبت هفته ملی جمعیت اظهار کرد: بنابر دستور رهبر معظم انقلاب درباره فرزندآوری و جلوگیری از خروج نیروی جوان که یک آسیب جدی برای کشور به همراه دارد تشویقات و تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

افزایش آمار طلاق در کشور

وی با اشاره به نرخ ازدواج و طلاق در کشور افزود: در ۱۵ سال گذشته نرخ ازدواج در سطح کشور ۶.۵ واحد کاهش و میزان طلاق ۲.۱ واحد افزایش داشته و میانگین استان نیز با آن مطابقت دارد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان قزوین با اشاره به وجود یک طلاق در بین هر ۴ ازدواج گفت: در این راستا کارگاه‌های پیش از ازدواج برگزار می‌شود که با کارگاه‌های حین ازدواج دستگاه‌های دیگر متفاوت است.

این مسئول عنوان کرد: اکنون هفت مرکز مشاوره فعال در سطح استان وجود دارد که خدمات خود را با تخفیف به زوجین ارائه می‌دهند.

وی افزود: به جز شهرستان بویین زهرا که آمار مثبتی در امر ازدواج دارد در سایر شهرستان‌ها مانند قزوین شاهد آمار پایین ازدواج و افزایش طلاق هستیم.

علایی مقدم با تاکید بر اینکه مناطق آسیب‌دیده و دارای مشکل هدف‌گذاری شده‌اند، بیان کرد: علاوه بر شهرستان قزوین دیگر شهرستان‌های استان رصد شده‌اند تا در راستای هدف فرزندآوری اقدامات فرهنگی انجام شود.

وی خبر داد: سازمان ورزش و جوانان قزوین قصد دارد برنامه‌های متعددی به منظور تجلیل از مربیان، کارمندان و ورزشکاران دارای بیش از سه فرزند طراحی کند چرا که چنین کارهای انگیزشی به رغم مشکلات اقتصادی، می‌تواند تامین کننده نیروی جوان کشور باشد.

مراسم روز فرهنگ پهلوانی در قزوین برگزار می‌شود

وی همچنین با اشاره به ۱۷ شوال روز فرهنگ پهلوانی و رسم جوانمردی، گفت: منش پهلوانی در ورزش بسیار برجسته است و ما نیز تلاش داریم مروج فرهنگ پهلوانی که رهبر معظم انقلاب بر آنها تاکید کرده‌اند باشیم.

علایی مقدم ادامه داد: ورزشکاران در حوزه مواسات و کمک به سیل‌زدگان و زلزله زدگان همواره پیشگام بوده‌اند و شهدا و ایثارگران نیز در دوران دفاع مقدس، فرهنگ پهلوانی را به خوبی ترسیم کردند.

این مسئول با تاکید بر جاودانگی فرهنگ پهلوانی بیان کرد: تلاش می‌کنیم فرهنگ پهلوانی و حس نوع دوستی و انسان دوستی را در ورزش برجسته کنیم تا قهرمانان بدانند مدال‌ها ماندگار نیستند.

وی در پایان اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن ۱۷ شوال مراسمی در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سرادر آزادگان و به منظور تجلیل از برترین‌های رسم جوانمردی، نام آوران و تعدادی از جامعه ورزش استان برگزار خواهد شد.

این مسئول در پایان جلسه از زحمات علی لطفی در سمت معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تقدیر و امیر اسلامی صدر را در این سمت معرفی کرد.

انتهای پیام/ 3003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان