۰۴/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۲ یکشنبه

صبح قزوین نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید کمتر دیده شده است
کد خبر: ۳۵۷۶۷۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۲۶ ساعت: ۱۵:۴۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان قزوین:

نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید کمتر دیده شده است

عین الله کشاورز ترک گفت: در بازدید از شرکت‌ها و کارخانجات استان قزوین به این نتیجه رسیده‌ایم که در حوزه دانش بنیان کارهای منحصر به فرد انجام شده اما کمتر به آنها پرداخته شده است.

نقش شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه تولید کمتر دیده شده است

به گزارش سرویس علم وفناوری صبح قزوین ؛عین الله کشاورز ترک  در سی‌وسومین جشنواره امتنان کار و تلاش استان قزوین و مراسم تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی که در نیروگاه شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملا ثابت کرده‌ که نگاه ویژه‌ای به حوزه کارگری دارد و تصمیمات أخذ شده در حوزه کارگری با وجود تمام چالش‌ها،  تحلیل‌ها و نقدها پیامدهای مثبت و زیادی به همراه داشته است.

وی افزود: در بازدید از شرکت‌ها و کارخانجات استان قزوین به این نتیجه رسیده‌ایم که در حوزه دانش بنیان کارهای منحصر به فرد انجام شده اما کمتر به آنها پرداخته شده است.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی ادامه داد: با توجه به اتفاقات خارجی و مسائل داخلی ، اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها منافع بسیاری برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت که در زمینه تنظیم کالاها در استان قزوین و اطلاع رسانی در حوزه یارانه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است.

کشاورز ترک اضافه کرد: یارانه دهک دهم قطع می‌شود و افرادی که به یارانه‌ها اعتراض دارند ۳ ماه فرصت دارند اعتراض خود را اعلام کنند که اعتراض آنها جامع و کامل رسیدگی می‌شود.

وی در پایان گفت: طرح اصلاح یارانه‌ها منافع بسیاری برای کارگران و افراد جامعه به همراه دارد و اتفاقات بسیار خوبی رقم خواهد خورد.

80 درصد جامعه کارگری در بنگاه‌های ۲۰ تا ۵۰ نفره مشغول به کار هستند

در ادامه هادی بهداد با اشاره به وجود ۱۴ هزار شهید کارگر و چرخش چرخ تولید کشور در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: در دوران کرونا در بنگاه‌های اقتصادی  مختلف هم  مجموعه های کارگران و مشابه آنها در حال کار و تلاش و خدمت‌رسانی بودند.

وی با اشاره به تمرکز دین اسلام به ارزش ذاتی کار و نیاز مبرم کشور و اقتصاد به فرهنگ کار افزود: مقوله دانش بنیان فقط در حوزه اقتصاد و تولید و صنعت نمی گنجد و در حوزه اجتماعی هم باید دانش بنیان بود.

مدیر کل امور  اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مطرح شدن نهضت ملی در راستای فرهنگ کار ادامه داد: با استفاده از ظرفیت حوزه‌های رسانه، دانشگاه، مکتوبات، فعالین و موثرترین  در زمینه کار و تولید تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم جامعه کار و تولید را بشناسانیم تا ارزش کار در جامعه نهادینه شود و بر روی تببین مولفه های کار و ارزش آن در دین اقدام کنیم.

بهداد با اشاره به جراحی بزرگ اقتصادی دولت اضافه کرد: اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها برای جل بسیاری از مشکلات انباشته شده اقتصادی است که مسئولان به طور جدی پیگیر و در تلاش هستند از عوارض اجرای این طرح بکاهند.

وی خاطرنشان کرد: امضاهای نهایی افزایش حقوق بازنشستگان در حال انجام است‌ و امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.

این مسئول تصریح کرد: ۸۰ درصد جامعه کارگری در بنگاه‌های ۲۰ تا ۵۰ نفره مشغول به کار هستند  و کار گروه ویژه برای بانوان کارگر به دلیل نقش تربیتی آنها در خانواده، در کنار نقش اجتماعی آنان تشکیل شده است.

مدیر کل امور  اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تعداد خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های بهگر در استان قزوین با توجه به تعداد بنگاه‌های اقتصادی بسیار فراوان، رضایت بخش نیست و باید کارگران بنگاه‌های مختلف در حوزه بهداشت و سلامت تحت پوشش قرار گیرند.

بهداد با اشاره به مسائل و مشکلات اساسی کارگران سلامت جسم و روان آنان ادامه داد: مسائل سلامت روان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در حوادث شغلی و آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی دارد که سند ارتقای سلامت روان تدوین و تکمیل شده و شاهد اجرای مرحله به مرحله آن خواهیم بود.

وی اضافه کرد: بیش از ۳۰ هزار نفر از سراسر کشور در جشنواره امتنان کار و تلاش شرکت کرده‌اند.

این مسئول در پایان گفت: طی مکاتباتی با استانداران مقرر شده طرح کارگران نخبه به مردم معرفی و بهتر و بیشتر شناسانده شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان