۰۴/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۲ یکشنبه

صبح قزوین ذخیره‌سازی ۳۵۰۰تن مرغ مازاد در قزوین
کد خبر: ۳۵۷۶۴۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۲۵ ساعت: ۱۰:۵۸ ↗ لینک کوتاه

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین خبر داد

ذخیره‌سازی ۳۵۰۰تن مرغ مازاد در قزوین/ بیش‌از ۲۰۰۰ تن گندم خریداری می‌شود

رضا افلاطونی با اشاره به کاهش قیمت جدید مرغ در استان، گفت: ذخیره سازی مرغ در سردخانه‌ها تا ۳۵۰۰ تن افزایش یافت. 

ذخیره‌سازی ۳۵۰۰تن مرغ مازاد در قزوین
به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ جلسه تجمیعی تنظیم بازار استان ظهر امروز در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.
 
افلاطونی در این جلسه با اشاره به وضعیت مرغ در استان اظهار کرد: یا شروع طرح اصلاح یارانه‌ها در روز پنجشنبه ۹۵ تن گوشت مرغ گرم و ۶۴ تن گوشت منجمد مرغ را وارد بازار کردیم تا نیاز مردم تامین شود.
 
وی افزود: در حال حاضر در بازار مرغ شاهد ثبات هستیم به طوری که ورز گذشته با مازاد مرغ مواجه بودیم که مجبور به جمع‌آوری آن شدیم و تا به امروز قیمت جدید مرغ ۸هزار تومان کاهش پیدا کرده است.
 
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین بیان کرد:. قیمت مصوب تخم مرغ در سطح کشور ۹۵ هزار تومان بوده که در استان ۷۵ هزار تومان به فروش می‌رسد و در حال حاضر قیمت مرغ و تخم مرغ در استان کاهش پیدا کرده است.

دام زنده ۱۵تا۲۰هزار تومان گران شد
 
این مسئول عنوان کرد: در تامین روغن صنف و خانوار مشکلی نداریم و در روزهای گذشته مشکل ما بر سر قیمت بود که برخی اصناف می‌گفتند که باید با قیمت قبل به فروش برسانند که این فضا مدیریت شد.
 
وی با بیان اینکه در تامین شکر صنف و خانوار مشکلی نداریم، افزود: در تامین برنج ممکن است با کمبود مواجه شویم که به دنبال جذب و تامین این کالا در استان هستیم.
 
افلاطونی بیان کرد: باتوجه به افزایش قیمت مرغ و نهاده‌ها به تبع آن قیمت گوشت قرمز هم گران شده اما میزان تامین بازار به خوبی انجام شد در حالی که قیمت دام زنده ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان گران شد.
 
رئیس جهاد سازندگی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۲۲هزار تن گندم ذخیره در استان داریم و آمادگی خرید و ذخیره سازی آن را داریم که در تلاش هستیم گندم به میزان بالا را برای استان خرید و ذخیره سازی کنیم.

استان قزوین ۲۰۰۰تن تولید شیر دارد
 
این مسئول اذعان کرد: برآورد ما خرید ۲۰۰ هزار تن گندم برای استان است که باتوجه به خشکسالی و کاهش آب ممکن است از این رقم کمتر باشد اما هدف‌گذاری ما بر این است که اگر محقق شود بیش از نیاز استان خواهد بود.
 
وی افزود: در بحث آرد و نان در کوتاه مدت با مشکل مواجه هستیم چون استان قزوین یک استان کارگرنشین است و با توجه به افزایش قیمت سایر کالاها نیز مصرف و خرید نان افزایش می‌یابد.
 
این مسئول ادامه داد: برای تامین نان مردم ۱۴ نانوایی موظف به پخت دو شیفت شدند که اما برخی تخلفات در تعدادی از آنها مشاهده شده که باید جابجا شوند.
 
افلاطونی عنوان کرد: ذخیره سازی مرغ در سردخانه‌ها تا ۳۵۰۰ تن افزایش یافت و برای ذخیره سازی تخم مرغ با یک کارخانه تولید پودر تخم مرغ در استان مذاکره کردیم که این موضع حل شود.
 
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: شیر یک محصول استراتژیک است که ظرفیت تولید استان ۲هزار تن بوده و مصرف استان ۵۰۰ تن است که باید ۷۰۰ تن را ذخیره کنیم.

به جای هندوانه باید نهاده‌ها در استان کشت شود
 
وی ابراز کرد: قرارگاه کشاورزی دانش بنیان و مرکز رشد کشاورزی با هماهنگی معاونت اقتصادی استانداری راه‌اندازی شده است .
 
این مسئول تصریح کرد: سازوکار تامین نهاده‌ها در داخل استان را باید در دستور کار قرار دهیم و به جای کشت محصولات آب‌بر مثل هندوانه را کاهش دهیم و به جای آن کشت محصولات استراتژیک مثل یونجه و علوفه‌ را افزایش دهیم تا حداقل تامین نهاده‌ها را به ۵۰درصد مصرف استان برسانیم.
 
افلاطونی در پایان گفت: باتوجه به کاهش جوجه ریزی در استان ممکن است تا دوماه آینده با کمبود مرغ مواجه شویم که لازم است اکنون مرغ مازاد را ذخیره کنیم.
 
انتهای پیام/ ۱۳۰۰
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان