۲۲/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۲ دوشنبه

صبح قزوین بزرگترین مخزن آب کشاورزی استان قزوین افتتاح شد
کد خبر: ۳۵۷۶۰۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۲۳ ساعت: ۱۲:۷ ↗ لینک کوتاه

با حضور سردار نقدی؛

بزرگترین مخزن آب کشاورزی استان قزوین افتتاح شد

آئین افتتاح مخزن ۴۰۰ هزار متر مکعبی و کانال انتقال آب کشاورزی ۵ هزار و ۷۰۰ متری روستای آقابابا ظهر امروز با حضور سردار سرتیپ محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

بزرگترین مخزن آب کشاورزی استان قزوین افتتاح شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، آئین افتتاح مخزن ۴۰۰ هزار متر مکعبی و کانال انتقال آب کشاورزی ۵ هزار و ۷۰۰ متری روستای آقابابا ظهر امروز با حضور سردار سرتیپ محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

سردار رستمعلی آتانی در این مراسم اظهار کرد: تاسیس این کانال از سال ۱۳۹۵ طرح‌ریزی و در سال 1399 به بسیج سازندگی واگذار و در سال ۱۴۰۰ تکمیل شد.

وی افزود: هزینه اجرای پروژه حدود ۲۰ میلیارد تومان برآورد شده بود اما بسیج سازندگی آن را با ۱۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به پایان رساند؛ پروژه بیش از ۱۱۰ هزار متر مکعب خاکریزی شده که عملیات خاکریزی مخزن ۱۳۰ هزار متر مکعب است.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: ۵ هزار و ۷۵۰ متر طول کانال بوده و به واسطه این پروژه توانستیم مشکل آب مردم منطقه را حل کنیم.


اجرای طرح‌های بسیج سازندگی امید را به جامعه تزریق خواهد کرد


آتانی گفت: با بهره‌برداری این طرح بیش‌از ۴۰۰ هزار هکتار از زمین‌های منطقه از نعمت آب برخوردار شدند.

وی عنوان کرد: با اجرای این طرح توانستیم اختلافی که بر سر منابع آب به وجود آمده بود را ساماندهی کنیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین بیان کرد: منطقه آقابابا از ظرفیت ویژه کشاورزی برای رونق اقتصادی برخوردار است و به واسطه طرح‌های بسیج سازندگی توانستیم امید را در منطقه به وجود بیاریم.

آتانی در پایان یادآور شد: سپاه با فعالیت گروه‌های جهادی در بخش‌های مختلف به خوبی توانسته خدمات قابل توجهی را به جامعه ارائه دهد و در این راستا بیش از یکهزار گروه جهادی را ساماندهی کرده است.

فاطمه محمدبیگی در ادامه این برنامه اظهار کرد: مردم شهید پرور استان قزوین شهدای والامقام و سرداران شهید همچون شهید حسن پور را در راه نظام و انقلاب هدیه کرده‌اند تا این مردم همیشه لایق بهترین‌ها باشند.

منطقه آقابابا دارای ظرفیت‌های مناسبی در حوزه گردشکری و ترانزیتی است

وی افزود: ما در منطقه آقابابا به دنبال تقسیمات کشوری هستیم که این منطقه به بخش تبدیل شود تا به واسطه اختصاص بودجه و اعتبارات، مردم شرایط بهتری را تجربه کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: منطقه آقابابا دارای ظرفیت‌های مناسبی در حوزه گردشکری و ترانزیتی است و رونق کشاورزی در آن می‌تواند این منطقه را تامین کننده محصولات غذایی شمال غرب و غرب کشور قرار دهد.

محمدبیگی ضمن گلایه‌‌هایی از سازمان برنامه و بودجه اذعان کرد: علی رغم اینکه بودجه‌هایی برای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مجلس شورای اسلامی در نظرگرفته شده بود متاسفانه شاهد بودیم که برخی پروژه‌ها بدون اطلاع نمایندگان حذف شد و از مسولان درخواست داریم از ظرفیت گروه‌های جهادی استفاده شود.

وی در پایان گفت: منطقه آقابابا در حوزه سلامت و کشاورزی دارای ظرفیت‌های قابل توجهی بوده و قرار است پروژه‌های مربوط به آن به دست بسیجیان اجرا شود.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان