۲۲/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۲ دوشنبه

صبح قزوین بی‌تدبیری‌ دولت روحانی کام مردم را تلخ کرد
کد خبر: ۳۵۷۵۷۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۲۲ ساعت: ۰:۲۰ ↗ لینک کوتاه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

بی‌تدبیری دولت قبل در مدیریت ارز ترجیحی کام مردم را تلخ کرد/ دولت سیزدهم در حال آواربرداری اقدامات روحانی است

رجب رحمانی گفت: در دولت قبل عدم نظارت و کنترل بر افرادی که از ارز ۴۲۰۰ تومانی برخوردار شده بودند باعث پیامدهای تلخ و ناگوار شد چون عده‌ای ارز ترجیحی را دریافت کردند و به جای کالای اساسی مردم، اقلام دیگری که برای آنها منافع مالی داشت را وارد کشور کردند.

بی‌تدبیری‌ دولت روحانی کام مردم را تلخ کرد
رجب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ اظهار کرد: دولت‌ها همواره شیوه‌هایی را برای بهبود وضعیت معیشتی مردم به کار بردند که یکی از مسائل ارز 4200تومانی بود که در دولت گذشته مطرح شد.

وی افزود: در ارز 4200 تومانی نیت این بود که کالاهای اساسی با قیمت مناسب به دست مردم برسد و در اوایل اقدامات نسبتا خوبی انجام شد اما به تدریج از مسیر اصلی خارج و عده‌ای از این فرصت سوء‌استفاده کرده و بر قیمت کالاهای اساسی تاثیری حاصل نشد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس بیان کرد: ارز ترجیحی زمینه رانت برای جریانی خاص شد که نارضایتی‌هایی ایجاد کرد و باتوجه به نظرسنجی‌های مجلس، نظر اکثریت مردم بر حذف ارز ترجیحی بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ابراز کرد: دولت باید به گونه‌ای اقدام کند تا کالاهای اساسی و اقتصاد مردم آسیب ندیده و دچار افزایش قیمت بی‌حساب نشود.

یارانه به صورت کالابرگ به دست مردم خواهد رسید

رحمانی بیان کرد: پیشنهاد ما این بود که سه دهک بالا نیازی به یارانه ندارند و اینکه کل مردم بخواهند یارانه بگیرند نیز نوعی بی‌عدالتی است به همین دلیل سه دهک حذف شد.

وی افزود: با حذف ارز ترجیحی مشخص بود که خود به خود در اقلام افزایش قیمت ایجاد خواهد شد که مجلس دست دولت را در طرح‌های حمایتی از معیشت مردم باز گذاشت.

نماینده مردم تاکستان در مجلس با بیان اینکه دولت دست به یک جراحی بزرگ اقتصادی زده است، گفت: طی جلسات غیرعلنی و علنی که با دولت داشتیم یارانه 300 الی 400 هزار تومانی برای هفت دهک در نظر گرفته شد و تصمیم بر این شد که این طرح برای دو ماه به طور موقت اجرا شود.

این مسئول اذعان کرد: با گذشت دو ماه نیز یارانه به صورت کالابرگ به دست مردم خواهد رسید تا لطمه‌ای به مردم در تامین کالاهای اساسی وارد نشود.

رحمانی افزود: تصمیم بر این شد تا براساس مصوبه‌ای که مجلس داشت، نرخ برخی کالاهای اساسی مهم طبق قیمت‌های شهریورماه سال 1400 باشد؛ پول و نحوه مدیریت هم در اختیار دولت است و باید فعالانه عمل کند تا نگرانی در مردم ایجاد نشود.

وی تصریح کرد: در دولت قبل عدم نظارت و کنترل بر افرادی که از ارز 4200 تومانی برخوردار شده بودند باعث پیامدهای تلخ و ناگوار شد چون عده‌ای ارز ترجیحی را دریافت کردند و به جای کالای اساسی مردم، اقلام دیگری که برای آنها منافع مالی داشت را وارد کردند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس عنوان کرد: بی‌تدبیری در نحوه تخصیص ارز ترجیحی در دولت قبل باعث تلخی کام مردم شد و همچنان شاهد پرونده‌های سنگین از متخلفان در محاکم قضایی هستیم.

این مسئول یادآور شد: مسائل اقتصادی سال‌های متمادی در شروع هر سال از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری بوده است و یکی از نگرانی‌های مسئولین کشور بحث معیشت مردم است.

وی در پایان گفت: باید بگوییم علی رغم تلاش‌هایی که دولت‌ها و مسئولین در این زمینه داشتند ولی آن طور که باید نتوانستند در این زمینه عمل کنند اما امیدواریم در دولت انقلابی شاهد تحقق این امر باشیم.

انتهای پیام/ 1300
  

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان