۱۶/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۲/۲۷ سه شنبه

صبح قزوین بیش از ۳هزار پروژه عمرانی به همت بسیج سازندگی قزوین اجرا شد
کد خبر: ۳۵۷۵۰۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۱۷ ساعت: ۱۴:۳۹ ↗ لینک کوتاه

فرمانده سپاه استان قزوین:

بیش از ۳هزار پروژه عمرانی به همت بسیج سازندگی قزوین اجرا شد

سردار رستمعلی آتانی گفت: ۳ هزار و ۳۳۵ پروژه در حوزه آب، کانال کشاورزی، راه، بهداشت، فضاسازی اماکن مذهبی و اقتصاد مقاومتی اجرا شده است.

بیش از ۳هزار پروژه عمرانی به همت بسیج سازندگی قزوین اجرا شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، سردار رستمعلی رفیعی‌آتانی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته بسیج سازندگی در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تلفیق جهاد سازندگی و بسیج مفهوم تازه‌ای از منشأ خیر و برکت برای مردم بوده است.

وی با بیان اینکه جهاد سازندگی منحل نشده بلکه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادغام شده است، افزود: همواره شاهد صحنه‌های ایثار و از خودگذشتگی جهادگران بسیجی در میدان عمل هستیم که همواره در ارائه خدمت بی‌منت خوش درخشیده و یاری‌گر مردم هستند.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین با اذعان بر اینکه اصحاب رسانه نیز جزو گروه‌های جهادی هستند، تصریح کرد: رزمایش جهاد فاطمی در هفته بسیج سازندگی همزمان با سراسر کشور در استان قزوین هم اجرا خواهد شد. 

بیش از یکهزار گروه جهادی در استان تشکیل شده است

آتانی با اشاره به همکاری بین سپاه و ارگان‌های مختلف عنوان کرد: در حوزه‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و اقتصاد مقاومتی خبرهای خوشی را برای مردم داریم و تلاش می‌کنیم این برنامه‌ها در تمام نواحی استان اجرا شود. 

وی ادامه داد: تا به امروز یکهزار و ۱۷۰ گروه جهادی از نواحی مختلف تشکیل شده و ۴ هزار و ۷۹۰ بسیجی پای کار هستند.

این فرمانده یادآور شد: ۳ هزار و ۳۳۵ پروژه در حوزه آب‌رسانی، کانال کشاورزی، راه، بهداشت، فضاسازی مکان‌های مذهبی و اقتصاد مقاومتی انجام شده و تلاش می‌کنیم وعده‌های ارائه داده شده به مردم را محقق سازیم.

آتانی عنوان کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی ۱۶۳ میلیارد تومان تسهیلات برای ۶ هزار و ۳۲ طرح ارائه و برای ۸ هزار و ۸۳۴ نفر شغل ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: ۴۵ تعاونی را با مشارکت مردم راه‌اندازی و بیش‌از ۲هزار و ۳۹۱ کارگاه شکل گرفته؛ ۴۲۷ صندوق آغاز به کار کرده که بیش‌از ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر عضو این صندوق‌ها هستند.

اختصاص ۴۵۶ میلیارد تومان  به طرح کمک‌های مومنانه

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان ابراز کرد: بنای ما در اقتصاد مقاومتی مدیریت صندوق‌ها توسط مردم بوده و خداوند را شامریم که مردم قزوین در حوزه کمک‌های مومنانه خوش درخشیدند. 

آتانی با اشاره به انعفاد تفاهم‌نامه‌ میان کمیته امداد و سپاه قزوین، اذعان کرد: ۵۰۰ میلیون تومان از سوی سپاه و ۵۰۰ میلیون تومان از سوی کمیته امداد جهت این انر خداپسندانه اختصاص داده شده، ۲۱۲دستگاه یخچال خریداری شد که البته این رقم بالاتر از میانگین کشوری است.
 
این مسئول در پایان یادآور شد: از ابتدای شروع طرح کمک مومنانه تا به امروز ۴۵۶ میلیارد تومان به آن اختصاص داده شده که این کمک‌ها در بخش‌های مختلفی به شهروندان ارائه شده است.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان