۱۵/محرّم/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۵/۲۲ شنبه

صبح قزوین اختصاص بودجه ویژه برای بازآفرینی بافت فرسوده در قزوین
کد خبر: ۳۵۷۳۴۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۲/۸ ساعت: ۱۲:۲۵ ↗ لینک کوتاه

وزیر کشور خبر داد

اختصاص بودجه ویژه برای بازآفرینی بافت فرسوده در قزوین

احمد وحیدی گفت: باتوجه به اینکه استان قزوین دارای بافت‌های فرسوده بسیاری است با موافقت وزیر میراث فرهنگی اعتباراتی برای بازسازی بافت فرسوده درنظرگرفته می‌شود.

اختصاص بودجه ویژه برای بازآفرینی بافت فرسوده در قزوین
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، احمد وحیدی در جلسه شورای اداری شهرستان قزوین که شب گذشته با حضور جمعی از فعالان و نخبگان حوزه‌های مختلف در سعدالسلطنه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت استان قزوین به لحاظ فرهنگی، هویتی، اقتصادی، کشاورزی و ترانزیتی به خوبی در بیانات مقام معظم رهبری اشاره شده است.

وی افزود: حضور چهار پیامبر، عارفان و خوشنویسان در استان قزوین بیانگر فرهنگ غنی تاریخ و تمدن این دیار است و همچنین ظرفیت مذهبی استان قزوین بسیار بالا بوده و امامزاده حسین(ع) قزوین به عنوان محور و قطب توسعه استان باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر کشور یادآور شد: اعتبارات لازم برای بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی استان قزوین در نظر گرفته شده و امیدواریم اتفاقات مناسبی در این بخش صورت بگیرد.

وحیدی اذعان کرد: باتوجه به اینکه استان قزوین دارای بافت‌های فرسوده بسیاری است با موافقت وزیر میراث فرهنگی اعتباراتی برای بازسازی بافت فرسوده درنظرگرفته می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های فراوان استان قزوین در زمینه‌های مختلف می‌طلبد تا توجه بیشتری به این استان شده و شاخص‌های رشد را افزایش داد.

وزیر کشور در پایان تصریح کرد: لازم است سرمایه‌گذاری مناسبی در حوزه کشاورزی در قزوین به عنوان منطقه آزاد صورت گیرد و صادرات استان قزوین ۱۸۰ میلیون دلار بوده که باتوجه به ظرفیت‌های موجود می‌توانیم چند برابر افزایش در این حوزه داشته باشیم.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان