۰۵/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین اسلام‌هراسی توسط جبهه استکبار طراحی می‌شود/ هتک حرمت قرآن کریم به شدت محکوم است
کد خبر: ۳۵۷۱۶۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱/۳۰ ساعت: ۹:۳۴ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس:

اسلام‌هراسی توسط جبهه استکبار طراحی می‌شود/ هتک حرمت قرآن کریم به شدت محکوم است

فاطمه محمدبیگی گفت: آنچه که امروز مشاهده می‌شود متاسفانه فعالیت‌های مرتبط با دین ستیزی و دین گریزی است و عمدتا توسط جبهه استکبار طراحی شده که به دنبال ایجاد دو قطبی در جهان و هتک حرمت به مقدسات هستند.

اسلام‌هراسی توسط جبهه استکبار طراحی می‌شود/ هتک حرمت قرآن کریم به شدت محکوم است
فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ با اشاره به اقدام توهین‌آمیز به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد اظهار کرد: اهانت به قرآن کریم که آخرین کتاب الهی و جامع‌ترین کتاب زندگی برای همه جهانیان است را به همه مسلمین و پیروان راستین راه پیامبران و معتقدین به حکومت الهی و ولایت خدای متعال تسلیت می‌گویم.
 
وی افزود: آنچه که امروز مشاهده می‌شود متاسفانه فعالیت‌های مرتبط با دین‌ستیزی و دین‌گریزی است که عمدتا توسط جبهه استکبار طراحی شده و به دنبال ایجاد دو قطبی در جهان و هتک حرمت به مقدسات هستند.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: استکبار جهانی تلاش دارد تا با انجام اقداماتی از این قبیل، آسیب زدن به ادیان الهی را در اذهان عمومی جهان عادی جلوه داده و از این طریق بتواند سایر فعالیت‌های خود مانند عفت ستیزی، عفت گریزی و حیازدایی و دین زدایی را در پروژه‌های خود دنبال کند.
 
وی عنوان کرد: وظیفه همه مسلمانان جهان در گام نخست، جهاد تبیین است و باید برای جهانیان بیان شود که چرا کتاب قرآنی که معجزه پیامبر گرامی اسلام بوده و هیچ‌گاه تحریفی در آن صورت نگرفته، امروز مورد خشم مخالفین و معاندین قرار گرفته است.

تفسیر و ترجمه قرآن‌کریم به زبان‌های زنده دنیا، راهبرد اشاعه مکتب قرآنی
 
محمدبیگی عنوان کرد: باید برای همه جهانیان، اهل کتاب و سایر پیروان ادیان الهی تبیین کرد که قرآن حامل چه پیام‌های است و چگونه می‌تواند بشریت را از آلودگی‌ها و ضلالت و گمراهی نجات داده و به سوی سعادت و خوشبختی رهنمون کند.
 
وی خاطرنشان کرد: ساخت فیلم و انیمیشن، ارائه محتواهای فرهنگی و مذهبی، اجرای برنامه‌های مرتبط با حفظ و قرائت قرآن کریم، برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی با موضوع قرآن و تفسیر و ترجمه کتاب قرآن به زبان‌های زنده دنیا می‌تواند یکی از راهبردهای ما برای اشاعه فرهنگ و مکتب قرآنی باشد.
 
این مسئول عنوان کرد: ما در فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت این موضوع به دنبال اشاعه فرهنگ قرآنی در ایران و سراسر دنیا هستیم.
 
وی با بیان اینکه امیدواریم زنان مسلمان با پرورش نسل قرآنی بتوانند راه قرآن را ادامه دهند؛ تاکید کرد: هیچ کسی نمی‌تواند بنا بر وعده الهی به قرآن آسیب بزند و این کتاب الهی نقشه راه زندگی مسلمانان و جهانیان خواهد ماند.

برخی کشورها از "آزادی بیان" به عنوان ابزار فشار بر ملت‌ها استفاده می‌‎کنند
 
محمدبیگی تصریح کرد: متاسفانه امروز آزادی بیان در برخی از کشورها و فضای سیاسی بین‌المللی در واقع مورد تمسخر قرار گرفته و به عنوان ابزار و وسیله فشار بر ملت‌ها استفاده می‌شود.
 
وی تاکید کرد: آزادی بیان واقعی در حقیقت اشاعه فرهنگ خداپرستی و راستی و صداقت و دوری از دروغ و تهمت است. این چه آزادی بیانی است که در آن به مقدسات یک دین الهی توهین می‌شود و در آن سعی می‌کنند خشم مسلمان را برانگیزند و دل‌های مردمان آزاده را جریحه دار کنند.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: آزادی بیان دارای چارچوبی است اما عده‌ای خارج از این چارچوب‌ها و همچون قانون جنگل، وحشیانه به مقدسات می تازند.

عده‌ای به بهانه آزادی بیان به مقدسات می‌تازند
 
وی ادامه داد: ما در کتاب الهی تصدیق پیامبران پیشین را می‌بینیم و در قصص قرآن، زندگی تعداد زیادی از پیامبران الهی آمده است که همواره با احترام از سایر ادیان در این کتاب مقدس یاد می‌شود.
 
محمدبیگی تاکید کرد: مدعی آزادی بیان ببینند آیا در کشور ما با ادیان و مذاهب دیگر اینگونه برخورد می‌شود؟ ما همواره سعی کردیم به پیروان ادیان و مذاهب دیگر در کشور احترام بگذاریم و در مجلس شورای اسلامی هم پیروان اقلیت‌ها نماینده داشته و مطالبات مردمی از طریق آزادی بیان واقعی در مجلس در حال پیگیری هستند.
 
وی در پایان گفت: مدعیان آزادی بیان بهتر است فرد اهانت کننده به قرآن را مورد پیگرد قانونی قرار دهند زیرا چنین افرادی باید مجازات شوند.

انتهای پیام/7003
 
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان