۰۵/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۱/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین افزایش ۳۶درصدی بازدید از اماکن گردشگری قزوین
کد خبر: ۳۵۶۸۲۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۱/۱۰ ساعت: ۱۱:۵۴ ↗ لینک کوتاه

استاندار قزوین خبر داد

افزایش ۳۶درصدی بازدید از اماکن گردشگری قزوین

محمدمهدی اعلایی گفت: در ایام نوروز در حوزه گردشگری و بازدید اماکن نسبت به سال ۹۸ در استان قزوین بیش از ۳۶ درصد و در اقامت ۱۹ درصد افزایش داشته‌ایم که عدد قابل توجهی است.

افزایش ۳۶درصدی بازدید از اماکن گردشگری قزوین
محمدمهدی اعلایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: در استان قزوین تمامی دستگاه‌های مرتبط با حوزه سفر نقش آفرینی ویژه‌ای داشتند و از اینکه این همگرایی و تلاش شبانه روزی در راستای شادمانی و شعف مردم است بسیار خرسند هستیم.

وی افزود: استان قزوین در ایام نوروز و در مناسبت‌های مختلف پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است و با توجه به جاذبه‌های تاریخی و طبیعی‌ موجود در استان که روز به روز به جامعه شناسایی می‌شود با رشد قابل توجه گردشگران روبه رو هستیم.

استاندار قزوین گفت: برنامه‌ریزی ما این است که در دولت سیزدهم زیرساخت‌های مناسبی در حوزه گردشگری ایجاد کنیم تا بدین وسیله حضور گردشگران در استان منجر به شکوفایی اقتصادی استان شود.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: در ایام نوروز در حوزه گردشگری و بازدید اماکن نسبت به سال ۹۸ بیش از ۳۶ درصد و در اقامت ۱۹ درصد افزایش داشته‌ایم که عدد قابل توجهی است و به دنبال افزایش هرچه بیشتر آن خواهیم رفت.

اعلایی بیان کرد: در استان قزوین تردد به شکل قابل توجهی زیاد است و ۱۴ میلیون و ۴۸۰ هزار تردد به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۴۰ درصد افزایش داشته است، البته خوشبختانه ۸۰ درصد کاهش تصادفات جاده ای که مورد تأکید مجموعه دولت هم بوده است به ثبت رسیده که بسیار مطلوب ارزیابی می شود.

وی در پایان گفت: دلیل این کاهش حضور جدی‌تر پلیس در نقاط حادثه خیز و ابتکار استان در زمینه استفاده از همیاران جهادی پلیس است که بسیار موثر بوده و برنامه‌ریزی می‌شود تا این رویکرد در تمامی ایام سال اجرایی شود.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان