۲۹/صفر/۱۴۴۴

-

۱۴۰۱/۰۷/۰۳ یکشنبه

صبح قزوین ۳۸۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قزوین فاقد مسکن هستند
کد خبر: ۳۵۶۴۱۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ ساعت: ۱۴:۲۵ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

۳۸۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قزوین فاقد مسکن هستند

مهرعلی حق‌گویان گفت: هم اکنون حدود ۳ هزار و ۸۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین مستاجر بوده و فاقد مسکن هستند.

۳۸۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد قزوین فاقد مسکن هستند
مهرعلی حق‌گویان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه اظهار کرد: انتشار و انعکاس موضوعات مربوط به احسان و انفاق بسیار حائز اهمیت است و در این زمینه اصحاب رسانه نقش‌ برجسته‌ای در ترغیب و تشویق آحاد جامعه و به ویژه خیرین و نیکوکاران به انجام اعمال انسان‌دوستانه و خیرخواهانه دارند.

وی افزود: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تقریبا به صورت شناور هستند به طوریکه سال گذشته آمار افراد تحت پوشش این نهاد در استان قزوین ۳۲ هزار خانوار شامل ۶۲ هزار نفر بود که این آمار در سال جاری به ۳۴ هزار خانوار متشکل از ۶۰ هزار نفر رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: کمیته امداد در حقیقت برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت تلاش می‌کند تا نیازشان برطرف شود، زیرا بسیاری از مشکلات مددجویان در حوزه مسکن، فرهنگی و اشتغال است که با رفع این مسائل به خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.

وی عنوان کرد: بیشتر افرادی که به صورت دائم از مساعدت کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند کسانی هستند که مسن بوده یا به دلایل مشکلات خاص، توانایی انجام کاری را ندارند.

۶۴ موسسه خیریه در استان قزوین فعالیت دارد 

حق‌گویان با اشاره به ساماندهی موسسات خیریه در استان قزوین گفت: بسیاری از مراکز نیکوکاری کنونی در حقیقت همان موسسات خیریه هستند که ضابطه‌مند و قانونمند شده و با عنوان مراکز نیکوکاری تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند و امکان دسترسی به سیستم‌های امداد و اطلاعات جامع و کامل جهت شناسایی نیازمندان برای آنان میسر شده تا همه افراد بی‌بضاعت جامعه بتوانند به صورت یکسان از کمک‌ها برخوردار شوند.

وی از فعالیت ۱۶۲ مرکز نیکوکاری در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: ۶۴ موسسه خیریه در استان قزوین وجود دارد که از این تعداد ۳۱ مرکز با کمیته امداد استان به لحاظ خدمتی که ارائه می‌دهند، هماهنگ هستند.

این مسئول تصریح کرد: سال گذشته قریب به ۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان تحت حمایت اهدا شد و امسال نیز ۸۵۰ تبلت تهیه و توزیع شده است.

تخصیص 59 میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مددجویی در استان قزوین

وی عنوان کرد: یکی از مباحث مهمی که در استان به دنبال تحقق آن هستیم تامین مسکن افراد نیازمند تحت حمایت است و تاکنون یک هزار و ۳۶۳ واحد مسکونی به صورت خرید، تکمیل، بازسازی یا تعمیرات در سطح کل استان انجام شده است و در این راستا از ظرفیت سایر دستگاه‌ها هم برای پیشبرد اهداف و تسهیل در انجام اینگونه امور استفاده می‌کنیم.

حق‌گویان اضافه کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با بسیج سازندگی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین، احداث ۱۰۰ واحد مسکونی مددجویی در سطح روستاها عملیاتی خواهد شد و حدود ۲۵۰ واحد مسکونی در منطقه الموت غربی و شرقی کارسازی شده است‌.

وی با بیان اینکه امسال در حوزه مسکن ۵۹ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است، گفت: هم اکنون ۳ هزار و ۸۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین مستاجر بوده و فاقد مسکن هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در پایان گفت: کمیته امداد در راستای ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه اقدام به راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت نموده و وام‌هایی کاملا قرض‌الحسنه و بدون کارمزد به مددجویان پرداخت می‌کند.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان