۱۲/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۸ پنجشنبه

صبح قزوین بساط دلالی در اراضی شهرک‌های صنعتی قزوین برچیده شود
کد خبر: ۳۵۵۵۳۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ ساعت: ۱۰:۰ ↗ لینک کوتاه

سبک جدیدی از برگزاری جشن‌های دهه فجر در قزوین رقم خورد؛

دستور جدی استاندار قزوین به مدیر شرکت شهرک‌های صنعتی استان/ بساط دلالی در اراضی شهرک‌های صنعتی قزوین برچیده شود

در آستانه دهه فجر و چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین طی مکاتبه با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، دستور شروع برخورد با دلالی زمین در شهرک‌های صنعتی استان را صادر کرد. 

بساط دلالی در اراضی شهرک‌های صنعتی قزوین برچیده شود
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ بحث برخورد با زمین‌خواری و سوء‌استفاده سودجویان در حوزه زمین و اراضی در استان قزوین یکی از مطالبات جدی مردم این استان است.
 
در برهه‌های مختلف متاسفانه شاهد دست‌اندازی به اراضی و زمین و تغییر کاربری ها در استان قزوین بودیم که عده‌ای با استفاده از موقعیت خود و با رانت و باندبازی اقدام به تصاحب زمین به نفع خود کرده‌اند که روح و اذهان عمومی را جریحه‌دار کرده است.
 
هم‌اکنون هم برخی پرونده‌های زمین‌خواری در استان قزوین روی میز دستگاه قضایی است که چشم مردم در انتظار تعیین تکلیف آنهاست و خواستار احقاق حقوق و رفع تبعیض هستند.
 
جشن پیروزی انقلاب اسلامی هر ساله یادآور تحقق آرمان‌های امام راحل در راستای برقراری عدل و عدالت و احقاق حقوق مستضعفین و مظلومان و مردم است که به ویژه مسئولین باید خود را مکلف به ادای دین نسبت به این آرمان‌ها بدانند.
 
در آستانه دهه فجر و چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین طی مکاتبه با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، دستور شروع برخورد با دلالی زمین در شهرک‌های صنعتی استان را صادر و بر لزوم ارائه‌ گزارش به مردم در ایام دهه فجر به عنوان ولی‌نعمتان اصلی انقلاب تأکید کرد. درواقع این اقدام تحقق شعار ««آن روزی در کشور جشن واقعی برگزار خواهد شد که با فساد برخورد شود و عدالت برقرار شود» است.
 
در این مکاتبه خطاب به رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان آمده است؛ 
 
«به دلیل وجود حجم بالای درخواست‌ها جهت در اختیار گرفتن اراضی شهرک‌های صنعتی استان قزوین، خصوصاً زمین‌های شهرک‌های صنعتی با تقاضای متراکم، شایع است که بخشی از این زمین‌ها که با حمایت‌های ترجیحی دولتی در آماده‌سازی و تأمین زیرساخت‌ها از منابع ملی و هزینه کرد از بیت المال و با هدف توسعه تولید و اشتغال به متقاضیان واگذار شده‌اند، متأسفانه به شکل فاصله‌دار از اهداف اولیه خود، با نقض غرضی آشکار برای انتفاع اقتصادی دریافت و به بهانه‌ای حبس شده‌اند و یا در مسیر دلالی و خرید و فروش‌های غیر قانونی قرار گرفته‌اند. 
 
در دهه فجر که شب قدر انقلاب اسلامی و بهترین زمان محاسبه‌گری ما از عمق و سرعت حرکتمان در مسیر آرمان‌های حضرت امام(ره)، شهدای گرانقدر و مردم عزیز است، ضرورت دارد کار ویژه شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای مشارکت هدفمند، واقعی و نتیجه‌گرا در جشن‌های مردمی، بررسی کامل مصادیق واگذای‌ها و تملک‌های سوء جریانی احتمالی در شهرک‌های صنعتی استان، خصوصا شهرک‌های پرتقاضا باشد و تا پایان دهه فجر نتیجه جمع‌بندی‌های بعمل آمده در خصوص مصادیقی که باید مورد اعمال قانون و باز پس‌گیری اراضی و باز تخصیص آن‌ها در راستای اهداف پیشرفت و توسعه استان قرار گیرند در قالب گزارشی شفاف به مردم که ولی نعمتان اصلی انقلاب و صاحبان واقعی افتخار دهه فجر هستند، اعلام شود. 
 
اگر این مأموریت را که جنبه حق‌طلبانه، عدالت گسترانه و فسادستیز دارد به درستی و با سرعت و دقت انجام دادید، مطمئن باشید که موجب شادی مردم و یأس دشمنان انقلاب در دهه فجر چهل و سوم شده‌اید. 
 
بدیهی است ظرفیت قانونی دستگاه‌های نظارتی استان هم در این مسیر باید با هم‌افزایی و هماهنگی مورد بهره‌برداری شما قرار گیرد.»
 
انتهای پیام/ ۱۳۰۰

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان