۰۵/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۳ دوشنبه

صبح قزوین دانشگاه ‌امام‌ خمینی(ره) قزوین در انجام وظایفش کوتاهی کرد
کد خبر: ۳۵۵۴۶۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۹ ساعت: ۱۰:۳۷ ↗ لینک کوتاه

رئیس سازمان بسیج اساتید:

دانشگاه ‌امام‌ خمینی(ره) قزوین در انجام وظایفش کوتاهی کرد

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) نتوانسته در طول سالیان گذشته آرمان‌های خود را دنبال کند و مدیریت جدید باید را در ریل اصلی خودش قرار دهند تا به جایگاه اصلی خودش برگردد.

دانشگاه ‌امام‌ خمینی(ره) قزوین در انجام وظایفش کوتاهی کرد
به گزارش صبح قزوین، محمدرضا مردانی با اشاره به اهمیت دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) در نظام علمی و آموزشی کشور اظهار داشت: کمتر دانشگاهی در کشور داریم که اساسنامه‌اش و اهداف تشکیل آن و تصمیمی که برای آن در نظام گرفته شده باشد، مثل دانشگاه بین‌المللی باشد؛ چرا که تأسیس این دانشگاه در مجلس شورای اسلامی و طی لایحه‌ای از سوی دولت تصویب شد و دارای اهداف و آرمان‌های بلندی است.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در مورد این دانشگاه فرمودند که دانشگاه بین‌المللی حضرت امام آبروی نظام است. این فرمایش حضرت آقا یک رسالت سنگینی بر دوش همه مسئولان نظام به ویژه مقامات استان قزوین مدیران، اساتید و دانشجویان این دانشگاه قرار می‌دهد که فراتر از یک دانشگاه معمولی است.

مردانی ادامه داد: بنابراین همواره باید این سؤال مطرح باشد که آیا این دانشگاه توانسته جایگاه مد نظر رهبر معظم انقلاب را حفظ کند یا نه؟ و اینکه چه تحول و چه تلاش جدیدی باید انجام شود که این جایگاه کسب شود؟

رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور در ادامه با بیان اینکه در گذشته نزدیک به 2 هزار دانشجوی خارجی از ده‌ها کشور جهان در این دانشگاه مشغول تحصیل بودند، گفت: با این حال به نظر می‌رسد در سالیان گذشته به هر دلیلی مدیران و مسئولان آموزش عالی و تصمیم‌گیران و سیاست‌گذاران این وضعیت را به شرایطی رساندند که تعدا دانشجویان خارجی دانشگاه بین‌المللی حضرت امام به 10 درصد کاهش یافته است.

مردانی افزود: اما امروز در دانشگاه‌های دیگر مثل دانشگاه آزاد می‌بینیم که تعداد زیادی دانشگاه خارجی مشغول به تحصیل هستند، اما دانشگاه بین‌المللی امام(ره) با موانعی مواجه است.در حالی که تنها دانشگاهی که در اساسنامه‌اش به عنوان دانشگاه بین‌المللی مطرح شده و رسالت آن تربیت نیروی اسلامی است، دانشگاه امام‌خمینی(ره) است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که دانشگاه نتوانسته در طول سالیان گذشته این انتظار و آرمان را دنبال کند و جا دارد مدیریت جدید دانشگاه نسبت به این موضوع بررسی دقیقی داشته باشند و رساندن دانشگاه به جایگاه واقعی خودش را مطالبه کنند و دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) را در ریل اصلی خودش قرار داده تا به جایگاه اصلی خودش برگردد.

مردانی یادآور شد: به هر حال این دانشگاه اعتبار و پشتوانه‌ای برای الهام‌بخشی نظام و صدور انقلاب اسلامی است که باید رسالت انقلابی تربیت مدیران جهان اسلام توسط این دانشگاه به نتیجه برسد.

انتهای پیام/

منبع تسنیم

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان