۲۲/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۲ دوشنبه

صبح قزوین ۵ تنظیمات پیشرفته کروم که باید بدانید
کد خبر: ۳۵۵۴۵۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۸ ساعت: ۱۲:۳۶ ↗ لینک کوتاه

۵ تنظیمات پیشرفته کروم که باید بدانید

مرورگر کروم دارای تنظیمات بسیار مفیدی است که در اینجا پنج مورد از آن ها را به شما یادآوری می کنیم.

۵ تنظیمات پیشرفته کروم که باید بدانید
 

به گزارش سرویس علم وفناوری صبح قزوین ؛کروم یکی از محبوب ترین مرورگرهای موجود است در حالیکه همه از تنظیمات پیشرفته کروم اطلاع ندارند. ممکن است زمان لازم برای پیگیری تک تک به‌روزرسانی‌ها را نداشته باشید، یا ممکن است اغلب از این تنظیمات استفاده نکنید.

اما تنظیمات پیشرفته کروم گزینه هایی دارد که می تواند به بهبود تجربه مرور شما کمک کند. بنابراین، در اینجا نگاهی به برخی از مفیدترین تنظیمات پیشرفته خواهیم انداخت.

نحوه دسترسی به تنظیمات پیشرفته در گوگل کروم

برای دسترسی به تنظیمات پیشرفته کروم، روی سه نقطه کلیک کنید و از منو گزینه Settings را انتخاب کنید و در نوار کناری سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید. بخش برای نمایش تنظیمات پیشرفته گسترش می یابد.

  1. زبان ها

می‌توانید زبانی را انتخاب کنید که برای نمایش رابط کاربری گوگل Chrome و همچنین زبان دیگری برای ترجمه صفحات، استفاده شود. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که زبان‌ها را اضافه کنید و زبان‌ها را بر اساس اولویت خود سفارش دهید.

علاوه بر این، گزینه ترجمه صفحاتی را که به زبان هایی که می خوانید نیستند را فعال کنید تا هر بار از دردسر ترجمه دستی آنها جلوگیری کنید.

همچنین گزینه‌های بررسی املا را در تنظیمات پیشرفته در اینجا خواهید یافت. برای بررسی متنی که در مرورگر تایپ می‌کنید، می‌توانید گزینه Basic Spellcheck یا Enhanced Spellcheck را انتخاب کنید. علاوه بر سفارشی‌سازی تجربه بررسی املا، انتخاب کنید.

  1. دانلودها

مکان پیش‌فرض شما برای ذخیره موارد بارگیری شده بخش DOWNLOAD است، می‌توانید مکان پیش‌فرض را در تنظیمات پیشرفته تغییر دهید.

  1. قابلیت دسترسی

برای خوانندگانی که دارای ناتوانی و نقص بینایی هستند، پیمایش در وب آسان نیست. تنظیمات پیشرفته Chrome که برای بهبود تجربه و دسترسی کاربر طراحی شده است، به شما امکان می دهد مجموعه ای از ویژگی های دسترس پذیری را از فروشگاه وب Chrome اضافه کنید.

علاوه بر این، می توانید زیرنویس زنده را فعال کنید. هر بار که در وب مرور می‌کنید، ویدیویی را تماشا می‌کنید یا در نتایج وب خود پیمایش می‌کنید، زیرنویس‌های صوتی و تصویری خودکار برای شما ایجاد می‌شود. همچنین می توانید با سفارشی کردن اندازه و سبک فونت، تنظیمات برگزیده عنوان را تنظیم کنید.

  1. سیستم

تنظیمات پیشرفته در کروم همچنین به شما امکان می دهد تنظیمات پراکسی رایانه را فعال کنید یا در صورت وجود از شتاب سخت افزاری استفاده کنید.

استفاده از شتاب سخت‌افزاری به مرورگر شما کمک می‌کند تا نتایج را سریع‌تر بارگیری و روان‌تر کار کند. در مورد تنظیمات پروکسی، با تنظیم فایروال و فیلتر وب، مرور خصوصی و ایمن وب را بهبود می بخشد.

همچنین می‌توانید گزینه اجرای برنامه‌های پس‌زمینه را پس از بستن کروم فعال یا غیرفعال کنید.

  1. بازنشانی و پاکسازی کنید

در تنظیمات پیشرفته گزینه‌هایی را برای بازگرداندن تنظیمات به پیش‌فرض اصلی‌شان خواهید یافت.

علاوه بر این، آیا می‌دانستید که کروم می‌تواند به شما کمک کند نرم‌افزار مضر را پیدا کرده و آن را از رایانه خود حذف کنید؟ همچنین می توانید جزئیات نرم افزار یا فرآیندهای مضر را گزارش دهید.

با تنظیمات پیشرفته کروم بهتر مرور کنید

می‌توانید از این تنظیمات پیشرفته برای بهبود دسترسی به وب یا ساده‌تر کردن زندگی روزمره خود استفاده کنید. شکی وجود ندارد که برخی از این تنظیمات می‌توانند واقعاً برای شما مفید باشند و تجربه مروری را به شما ارائه دهند که کارآمدتر است.

اگر می‌خواهید راه‌های بیشتری برای بهبود تجربه مرور خود پیدا کنید، می‌توانید برخی از تنظیمات پیشرفته آزمایشی و پنهان را از chrome:flags//.  امتحان کنید. هر بار که پرچمی را اضافه می کنید، به یاد داشته باشید که مرورگر خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تنظیمات بارگیری شود.
انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان