۲۲/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۲ دوشنبه

صبح قزوین آغاز بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری قزوین از هفته آینده
کد خبر: ۳۵۵۳۹۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۶ ساعت: ۱۰:۵۸ ↗ لینک کوتاه

در جلسه علنی شورای شهر مطرح شد؛

آغاز بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری قزوین از هفته آینده/تقدیم لایحه ۲۰۲۰ میلیارد تومانی بودجه به شورا

در جلسه علنی شورای اسلامی شهرقزوین، بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین در سال ۱۴۰۱ به منظور بررسی و تصویب، تقدیم اعضای شورای اسلامی شهر قزوین شد.

آغاز بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری قزوین از هفته آینده
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی در جلسه علنی شورا که شب گذشته در صحن شورای شهر قزوین برگزار شد، با دستورکار تقدیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری قزوین برگزارشد؛ اظهارکرد: طبق قانون پس از تقدیم بودجه توسط شهرداری باید بررسی بودجه توسط شورای اسلامی شهرتا پایان بهمن ماه سال جاری تکمیل شود و بودجه نهایی پس از دوهفته طی روند قانونی تا نیمه اسفندماه به انتشار برسد تا عموم مردم در جریان آن قرار بگیرند.

وی با اشاره به افزایش ۵۹ درصدی رقم کل بودجه شهرداری قزوین نسبت به سال گذشته افزود: دغدغه من طی سال‌های گذشته تحقق بودجه و فصول درآمدی بودجه بوده است؛ امیدوارم در سال ۱۴۰۱ به اهداف درآمدی مدنظر در بودجه برسیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به بررسی بودجه پیشنهادی سال آینده شهرداری از هفته آینده گفت: امیدوارم که با بررسی جزییات بودجه دربخش‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و سایرحوزه‌ها بتوانیم به اهداف موردنظردست پیدا کنیم.

پرداخت بدهی‌های شهرداری مهم‌ترین دغدغه اعضای شوراست

فصیحی رامندی تصریح کرد: مسئله پرداخت بدهی شهرداری قزوین، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، معضلات و مشکلات شهری و اصلاح ساختارمدیریتی شهر از جمله مهم‌ترین دغدغه اعضای شورا است که همه این موارد در برنامه‌های بودجه پیش بینی شده است.

وی در پایان گفت: امیدوارم بودجه‌ای که پیش بینی شده باعث شود بتوانیم در بخش درآمدی و از جهت عمرانی و هزینه‌های جاری به وضعیت مطلوبی برسیم.

مهدی صباغی نیز در این جلسه با تاکید بر جبران کاستی‌های گذشته در سال جاری اظهار کرد: بودجه شهرداری در دو بخش بینشی و دانشی تقدیم شورای اسلامی شهر می‌شود.

وی با اشاره به رویکرد درآمدزایی شهرداری افزود: باید با استفاده از تمام ظرفیت‌های سازمان‌های خدمات رسانی رویکرد درآمدزایی خود را جهت درآمد توسعه پایدار هدایت کنیم.نگاه ویژه به بازآفرینی شهری در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری قزوین

شهردار قزوین تاکید کرد: نگرش ویژه به بازآفرینی در مناطق محروم یکی دیگر از اولویت‌های اصلی شهرداری است.

این مسئول در پایان گفت: اولویت بندی بودجه براساس نیازهای اساسی شهر و در جهت تخصیص بهینه مصارف است.

در ادامه این جلسه مهدی صباغی شهردار قزوین ضمن تقدیم بودجه ۲۰۲۰ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۱ شهرداری به بیان جزییات و سرفصل های بودجه پیشنهادی پرداخت.

گفتنی است که بودجه پیشنهادی شهرداری قزوین در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته افزایش ۵۹درصدی را نشان می‌دهد و بودجه عمرانی ۵۵درصد، بودجه جاری ۳۵ درصد و بدهی‌ها نیز ۱۰ درصد بودجه را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین بیشترین رشد بودجه نسبت به سال ۱۴۰۰ در بخش‌های خدمات مدیریت، فرهنگی و اجتماعی و ترافیک دیده می‌شود.

انتهای پیام/3003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان