۲۱/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۱ یکشنبه

صبح قزوین افزایش کنترل و نظارت بازار شب عید
کد خبر: ۳۵۵۳۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۶ ساعت: ۸:۲۱ ↗ لینک کوتاه

استاندار قزوین خبر داد

افزایش کنترل و نظارت بازار شب عید/مشکل کمبود کالا در استان نداریم

محمدمهدی اعلایی گفت: وضعیت استان را در بحث قیمت کالاها و تامین کالاهای اساسی تحت رصد داریم تا به وضعیتی بدتر از شرایط سایر استان‌ها دچار نشویم و قیمت‌ها از حالت معقول خود عبور نکند.

افزایش کنترل و نظارت بازار شب عید
محمدمهدی اعلایی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ با اشاره به وضعیت اقتصادی استان قزوین اظهار کرد: اوضاع معیشتی استان متاثر از سطح کلان کشور است اما تلاش می‌کنیم برخی شاخص‌هایی که در سطح بومی قابلیت تمرکز دارد را ارتقاء بخشیم.

وی افزود: یکی از اولویت‌ها رفع موانع واحدهای صنعتی و تولیدی و افزایش میزان اشتغال در استان قزوین است و تلاش می‌کنیم با توجه به مولفه‌های بومی اقتصاد در استان، روند رو به رشد در آن را تسریع ببخشیم. 

استاندار قزوین با اشاره به قرارگیری در آستانه پایان سال ادامه داد: نگرانی در خصوص نیازها و کالاهای اساسی وجود ندارد و به اندازه کافی ذخایر در استان موجود است. 

نماینده عالی دولت در استان قزوین گفت: خوشبختانه استان قزوین در بحث کالاهای اساسی خودکفا بوده و همزمان نیازهای بومی و نیاز سایر استان‌های کشور را تامین می‌کند.

حلقه نظارتی بر بازار قزوین فعال است

اعلایی درباره نحوه نظارت بر بازار شب عید عنوان کرد: نظارت‌ها براساس حلقه‌های تعریف و برنامه‌ریزی شده؛ برخی از کالاها به دلیل اثرگذاری کلی دچار تغییر قیمت می‌شوند و برخی هم روند کاهش قیمت خواهند داشت.

این مسئول تصریح کرد: ما وضعیت استان را در بحث قیمت کالاها و تامین کالاهای اساسی تحت رصد داریم تا به وضعیتی بدتر از شرایط سایر استان‌ها دچار نشویم و قیمت‌ها از حالت معقول خود عبور نکند.

وی تاکید کرد: اکیپ‌هایی وجود دارد که روزانه بازار را رصد می‌کند که مسئولیت آن هم برعهده سازمان جهادکشاورزی استان است و بخشی هم توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مدیریت می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان قزوین در پایان با بیان اینکه کمبودی در کالاهای اساسی در استان نداریم، گفت: در مجموع گزارشاتی که از رصد بازار داریم نشان می‌دهد که قیمت‌ کالاهای اساسی در استان قزوین یا پایین‌تر از سایر استان‌ها بوده یا اینکه مشابه شرایط سایر استان‌هاست.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان