۲۱/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۱ یکشنبه

صبح قزوین اکیپ‌های واکسیناسیون در نقاط پرجمعیت قزوین مستقر شود
کد خبر: ۳۵۵۳۶۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۴ ساعت: ۱۶:۴۸ ↗ لینک کوتاه

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین:

اکیپ‌های واکسیناسیون در نقاط پرجمعیت قزوین مستقر شود

منوچهر حبیبی گفت: اکیپ‌های تزریق واکسن در برخی مناطق پرجمعیت از جمله استانداری، آموزش و پرورش، سپاه و صدا و سیما مستقر شود.

اکیپ‌های واکسیناسیون در نقاط پرجمعیت قزوین مستقر شود
به گزارش خبرنگار سلامت صبح قزوین، منوچهر حبیبی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که در سالن اجتماعات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: ویروس اُمیکرون قدرت شیوع بالایی دارد که در صورت بی‌احتیاطی ممکن است غافلگیر شویم و در این فرصت محدود باید توصیه‌های کارشناسان را جدی بگیریم.

وی با بیان اینکه میزان شیوع اُمیکرون در استان افزایش یافته است، افزود: هرچند میزان آن نسبت به سایر سویه‌ها کمتر است اما باید آمادگی لازم در این بین را داشته باشیم.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین ضمن تاکید بر انسجام در اجرای برنامه واکسیناسیون گفت: پیشنهاد می‌شود استقرار اکیپ‌های تزریق واکسن در برخی مناطق پرجمعیت از جمله استانداری، آموزش و پرورش، سپاه و صدا و سیما جزو مصوبات ستاد کرونا باشد.

دانشگاه علوم پزشکی در تامین داروهای ضد ویروس اهتمام داشته باشد

حبیبی یادآور شد: نگران شکل‌گیری پیک ششم کرونا و گره خوردن آن به تعطیلات پایان سال و نوروز هستیم و نباید اجازه بروز این شرایط را بدهیم.

وی اذعان کرد: ضروری است آمادگی لازم برای تامین داروهای ضد ویروس کرونا را داشته باشیم و دانشگاه علوم پزشکی اهتمام ویژه‌ای در این بین اتخاذ کند.

این مسئول گفت: استفاده از ماسک در تاکسی و اتوبوس با حساسیت و جدیت بیشتری مورد توجه قرار بگیرد و شهرداری برای همراهی رانندگان برای این امر اهتمام داشته باشد.

حبیبی گفت: از ظرفیت خیرین برای تامین سیستم‌های تهویه مدارس استفاده شود و مطب‌های خصوصی همکاری لازم را برای شناسایی افراد مشکوک به کرونا داشته باشند.

مرحله پنجم طرح مدیریت هوشمند به پایان رسیده است

وی در پایان یادآور شد: کمترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به رستوران‌ها و دفاتر پیشخوان است و از متولیان امر درخواست داریم به این موضوع به صورت ویژه توجه کنند.

سیدجمال حسینی در این جلسه با اشاره با طرح مدیریت هوشمند کرونا عنوان کرد: این طرح با جدیت اجرا شده و مرحله پنجم آن به پایان رسیده است.

وی به آمار واکسیناسیون مراکز خدمات‌رسان پرداخت و افزود:  واکسیناسیون در ۸۸ درصد رستوران‌ها و کارگاه‌ها انجام شده است.

مدیرعامل پدافند غیرعامل استانداری قزوین با بیان اینکه کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به دفاتر پیشخوان است، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان ۶۳ درصد بوده که سطح رعایت در نانوائی‌ها ۷۳ درصد، در رستوران‌ها ۴۴ درصد و در صنوف ۵۷ درصد است.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان