۰۴/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۲ یکشنبه

صبح قزوین وزارتخانه نگاه ویژه‌ای به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) داشته باشد
کد خبر: ۳۵۵۲۶۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ساعت: ۱۴:۲۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:

وزارتخانه نگاه ویژه‌ای به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) داشته باشد

روح‌الله عباسپور گفت: در عین حالی که برای دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین ماموریت بین‌المللی تعریف شده است، جایگاه مطلوبی در وزارتخانه ندارد و از مسئولان کشوری و متولیان امر درخواست داریم توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

وزارتخانه نگاه ویژه‌ای به دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) داشته باشد
به گزارش خبرنگار علم و فناوری صبح قزوین، روح‌الله عباسپور ظهر امروز در مراسم تکریم از رئیس سابق و معارفه سرپرست دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین که در تالار اجتماعات این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: رسالت نظام آموزشی در کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه تولید علم و تبدیل آن به فناوری و تجاری سازی در شرایط تحریم بسیار خطیر است که مقام معظم رهبری در این زمینه‌ ایده‌های وسیعی ارائه داده‌اند.

وی افزود: هرچند برنامه‌ریزی‌های بسیاری در ادوار مختلف در راستای رشد و توسعه کشور صورت گرفته اما توفیقاتی در این زمینه حاصل نشده است و نظام آموزشی در کشور به عنوان محور رشد و توسعه مورد توجه واقع نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین با اشاره به اهمیت جایگاه نظام آمورشی در جامعه بیان کرد: اصلاح جامعه در گرو اصلاح نظام آموزشی است؛ در تبدیل علم به فناوری در سطح کشور و استان عملکرد مناسبی نداریم هرچند در حوزه دانشگاه علوم پزشکی توفیقاتی حاصل شده اما در حوزه نهادینه کردن ارزش‌ها در جامعه و تقابل با هجمه فرهنگی مراکز علمی و دانشگاهی توفیقاتی صورت نگرفته است.

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین در جبهه مقاومت نقش‌آفرینی کرد

عباسپور بیان کرد: دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین ماموریتی را بر عهده دارد و نام بین‌المللی برای آن انتخاب شده است که باید تاثیرگذاری منطقه‌ای و جهانی مورد نظر جهان اسلام را به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: باید نقش دانشگاه امام خمینی (ره) را در جبهه مقاومت بسنجیم؛ امروز هرچه از زمان شکل گیری انقلاب می‌گذرد این دانشگاه نقش خود را در سطح منطقه جبهه مقاومت و جهان اسلام به خوبی نشان دهد و خوش بدرخشد.
 
این مسئول گفت: دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین شخصیت‌های بزرگ علمی را به خود اختصاص می‌دهد و لازم است سکان‌دار جدید دانشگاه در مأموریت سنگینی که به وی واگذار شده نقش خود را به خوبی ایفا کند.
 
عباسپور ادامه داد: جایگاه و عظمت دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین را باید متولیان آن تعریف کنند که در صورت تحقق این امر، دانشگاه جایگاه واقعی خود در استان پیدا خواهد کرد.

وی خطاب به نماینده وزرات علوم حاضر در جلسه عنوان کرد: وزارت علوم بداند در عین حالی که برای این دانشگاه ماموریت بین‌المللی تعریف شده است جایگاه مطلوبی در وزارتخانه ندارد و از مسئولان کشوری و متولیان امر درخواست داریم توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

 حجت‌الاسلام منصور زارعی در این مراسم اظهار کرد: تکیه بر خداوند بهای ارزشمند هر حرکت و نردبانی به سوی رشد و ترقی در یک مجموعه‌ است.

وی با بیان اینکه دانشگاه امام خمینی(ره) به نام معمار کبیر انقلاب نامگذاری شده و آبروی نظام است، افزود: در دوره جدید ریاست دانشگاه ایجاد تحول بنیادین در علوم انسانی با اعتماد به خدا، توسل به اهل بیت (ع) و کار جهادی نیروها از جمله ضرورت‌هایی است که باید به آن پرداخته شود.

مجموعه مدیریتی استان نگاه ویژه‌ای به دانشگاه امام(ره) داشته باشند

مسئول نهاد نمایندگی مقام رهبری در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین اذعان کرد: در دوره جدید لازم است تحول بنیادین در حوزه فرهنگی دانشگاه شکل بگیرد و این حوزه نقاط ضعفی را به همراه دارد.
 
زارعی گفت: امیدواریم در دوره جدید ریاست دانشگاه با حمایت جدی مسئولان اتفاقات مثبت و ماندگاری در حوزه‌های مختلف رقم بخورد و قول می‌دهیم بتوانیم برای سایر دانشگاه‌ها الگو باشیم.

وی ادامه داد: به دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین بی مهری شده است و از مسئولان درخواست داریم رویکردها را تغییر دهند و مجموعه مدیریتی استان نگاه ویژه‌ای به این دانشگاه داشته باشند.

این مسئول یادآور شد: دانشگاه امام‌خمینی (ره) مجموعه‌ای فاخر و مستقل است و امیدواریم بتوانیم این استقلال را در دوره جدید به نحو احسن حفظ کنیم.

زارعی تصریح کرد: تکیه بر خداوند بهای ارزشمند هر حرکت و نردبانی به سوی رشد و ترقی در هر مجموعه‌ای است.

وی در پایان گفت: رئیس سابق دانشگاه بیش از هشت سال سکانداری دانشگاه را بر عهده داشته و شبانه‌روز تلاش کرد تا دانشگاه را به نقطه‌ای مطلوب برساند، زحمات این رئیس در حوزه های مختلف به ویژه پژوهشی و آموزشی ستودنی است.

گفتنی است در این مراسم از زحمات دکتر سیدابوالحسن نائینی تقدیر به عمل آمد و دکتر سیدعلی قاسم‌زاده به عنوان سرپرست دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین معرفی شد.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان