۲۲/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۲ دوشنبه

صبح قزوین حمایت از عدالت خواهان فعال در عرصه رسانه‌ای موجب تقویت فضای مجازی می‌شود
کد خبر: ۳۵۵۲۴۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ساعت: ۲۱:۲۲ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

حمایت از عدالت خواهان فعال در عرصه رسانه‌ای موجب تقویت فضای مجازی می‌شود

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی گفت: با عدالت خواهان در عرصه رسانه ای نیز نباید برخورد شود تا شاهد تقویت عدالت خواهی در جامعه باشیم.

حمایت از عدالت خواهان فعال در عرصه رسانه‌ای موجب تقویت فضای مجازی می‌شود
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قزوین که عصر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: توجه به فضای مجازی، مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب است که تاکید دارند باید هشدار داده و نظارت هم داشته باشیم و از فرصت های آن به نحو شایسته و مطلوب استفاده کنیم.
 
وی تصریح کرد: خداوند فرمود برخی تصمیم گرفته و اراده کرده اند نور خدا را خاموش کنند و امروز برخی ها در فضای رسانه ای در مقابل اراده الهی قرار گرفته اند و هر چه بیشتر در فضای رسانه ای و فضای مجازی حضور فعال و هوشمندانه ای داشته باشیم، مقابله با آنها موثرتر خواهد بود.
 
امام جمعه قزوین با اشاره به منابع دینی برای پشتیبانی محتوایی فضای مجازی و رسانه ای، گفت: امروز غربی ها بیشتر برای طبیعت انسان ها کار می کنند اما نگاه های دینی و الهی، به نیازهای معنوی، متعالی و کرامت انسان نیز توجه کرده است و این ها می تواند پشتوانه محتوایی فضای مجازی قرار گیرد.

 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: قرآن و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) محتوای بسیار ارزشمندی برای عرضه در فضای مجازی است و امام رضا(ع) فرموده علوم ما را فرا بگیرید و به دیگران آموزش بدهید و به این افراد رحمت فرستاده است؛ امام رضا(ع) فرمود اگر مردم زیبایی های کلام ما به گوششان برسد، دنبال ما حرکت می کنند.
 
وی افزود: غذای روح بسیار مهمتر از غذای جسم است و اگر غذای روح مسموم شود، خسارت های بسیاری برای ما باقی می ماند، خدا فرموده انسان باید ببیند چه غذایی می خورد و امام باقر(ع) فرمود دانش، خبر و مطلبی که از دیگران دریافت می کنید، باید ببینید از چه کسی است و این حدیث بسیار به کار ما می آید.
 
آیت‌الله عابدینی اظهار کرد: رصد فضای مجازی بسیار مهم است و باید بدانیم که خداوند سلطه ای برای کافران بر ما قرار نداده است و باید بر روی ایمان بسیار کار کنیم.

 
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین تصریح کرد: باید در فضای مجازی خواسته های بحق مردم را بیان کنیم تا مشتری داشته باشیم، مردم ما عدالت را دوست دارند و اگر اشاره ای بشود، حمایت می کنند چرا که از تبعیض و ظلم متنفر هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر عدالت خواهان فعال در عرصه رسانه ای محدود شوند، مدیریت فضای مجازی نیز دشوار می شود، و همانطور که نباید از سیاه نمایی ها حمایت کرد، با عدالت خواهان در عرصه رسانه ای نیز نباید برخورد شود تا شاهد تقویت عدالت خواهی در جامعه باشیم.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان