۱۶/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۲/۲۷ سه شنبه

صبح قزوین بازدید سرزده بازرس کل قضایی استان قزوین از نیروگاه شهید رجائی
کد خبر: ۳۵۵۲۱۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ ساعت: ۱۰:۵۱ ↗ لینک کوتاه

به دنبال تشدید آلودگی هوا صورت گرفت؛

بازدید سرزده بازرس کل قضایی استان قزوین از نیروگاه شهید رجائی

در راستای بررسی دقیق‌تر دغدغه‌های مطرح در افکار عمومی در خصوص مصرف بیش از حد سوخت مازوت و آلاینده‌های زیست محیطی نیروگاه شهید رجایی، علیخانی بازرس کل قضایی استان قزوین به صورت سرزده از بخش مدیریتی نیروگاه شهید رجایی شهرستان آبیک بازدید کردند.

بازدید سرزده بازرس کل قضایی استان قزوین از نیروگاه شهید رجائی
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ عبدالله آقا علیخانی بازرس کل قضایی استان قزوین با هیئت همراه متشکل از مهران شنتیائی مدیرکل محیط زیست استان قزوین و کارشناسان بازرسی کل استان، به طور سرزده از بخش مدیریتی نیروگاه شهید رجائی شهرستان آبیک بازدید کرده و ضمن اخذ توضیحات و مستندات مربوطه از مسئولان نیروگاه، در جریان مشکلات زیست محیطی و مسائل مربوط به نحوه تخصیص و میزان مصرف انواع سوخت این مجموعه قرار گرفت.

آقاعلیخانی در جمع مسئولان نیروگاه شهید رجایی با تاکید بر رعایت اولویت و اصل حفظ سلامت مردم استان، خاطرنشان کرد: با وجود فرارسیدن فصل سرما و کمبود نیروی گاز، مسئولان نیروگاه باید ضمن رصد دقیق وضعیت آلودگی هوا و با هماهنگی هر چه بیشتر با محیط زیست استان، به نحو شایسته میزان سوخت مصرفی را متناسب با شرایط موجود تامین و مدیریت نمایند.

وی افزود: بازرسی کل استان این آمادگی را دارد در کنار مسئولان استانی و از طریق ظرفیت‌های قانونی خود در جهت رفع مشکلات نیروگاه پیگیری‌های لازم را انجام دهد.

مقام ارشد نظارتی استان قزوین ادامه داد: نیروگاه شهید رجایی در صورت عدم استفاده از "سوخت گاز" در کنار سایر عوامل آلاینده شهرستان آبیک، نقش به سزایی در آلودگی هوای این منطقه داشته و مسئولان این نیروگاه به صورت مستمر، موثر و فعال باید برای رفع دغدغه‌های افکار عمومی و تذکرات محیط زیست چاره اندیشی نمایند.

مهران شنتیائی مدیر کل محیط زیست استان قزوین نیز در خلال این بازدید، با ارائه گزارشی از وضعیت آلودگی هوای استان و میزان تاثیر آلاینده‌ها به خصوص نیروگاه شهید رجائی بر آلودگی هوای استان تصریح کرد: کلیه فعالیت‌های نیروگاه که منجر به آلودگی‌های زیست محیطی می‌شوند بطور مستمر تحت رصد و نظارت همکاران محیط زیست آبیک قرار داشته و بدین منظور چندین مرتبه تذکرات لازم به نیروگاه ارائه شده است.

گفتنی است مسئولان نیروگاه شهید رجائی نیز در خلال توضیحات خود به اهمیت این نیروگاه به لحاظ نزدیکی به استان تهران ، تثبیت ولتاژ تهران و شبکه سراسری و ویژگی های سوق الجیشی این نیروگاه، به برخی از مشکلاتی که نیروگاه با آن مواجه است نیز اشاره نمودند.

عدم اختیار کافی در مصرف سوخت مازوت و تبعات ناشی از آن اعم از تحمیل هزینه های فراوان به نیروگاه، افزایش آلاینده های زیست محیطی، جرایم زیست محیطی، عدم تناسب خواسته های مجوعه های نظارتی استانی با ظرفیت ها و اختیارات نیروگاه از جمله مشکلات و مسائل این نیروگاه عنوان شد.

در پایان این بازدید بازرس کل قضایی استان نسبت به بررسی دقیق تر و رسیدگی سریع با همکاری محیط زیست و مسئولان نیروگاه شهید رجایی دستورات لازم را صادر نموده و مقرر گردید نتایج بررسی های تکمیلی به استحضار عموم مردم استان برسد.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان