۱۰/ذو الحجة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ یکشنبه

صبح قزوین نمایندگان نباید برای انتصاب گزینه‌های خود زمین و زمان را بهم بدوزند
کد خبر: ۳۵۵۱۷۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ ساعت: ۹:۱۱ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس:

نمایندگان نباید برای انتصاب گزینه‌های خود زمین و زمان را بهم بدوزند/ استان قزوین از سیاست‌بازی‌ها رنج می‌کشد

لطف الله سیاهکلی گفت: ممکن است مدیران در تصمیمات از نمایندگان مشورت بگیرند اما به این معنی نیست که یک نماینده برای یک پست مدیریتی زمین و زمان را بهم بدوزد که حتما شخص مورد نظر او منصوب شود.

نمایندگان نباید برای انتصاب گزینه‌های خود زمین و زمان را بهم بدوزند
لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ اظهار کرد: نمایندگان طبق فرمایش مقام معظم رهبری نباید در عزل و نصب‌ها دخالت کنند و ما هم بدون شک همین گونه رفتار می‌کنیم.

وی افزود: مسئولیت استان بر عهده استاندار است و نمایندگان جایگاه نظارتی داشته و نباید در عرصه تصدی‌گری و مدیریتی وارد شوند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس ادامه داد: انتخاب مدیران به خواست و انتخاب مردم رقم می‌خورد و در این راستا بحث نظارت بر عملکرد هم افراد نیز مهم است و از آنجایی که شاید همه مردم فرصت و تخصص لازم در همه زمینه‌ها را نداشته باشند، درواقع بحث نظارت را با انتخاب نمایندگان اجرا می‌کنند.

سیاهکلی با بیان اینکه جایگاه نمایندگان مجلس نظارتی است، ابراز کرد: نمایندگان در جایگاه مشورتی هم نقش دارند چراکه در اقصی نقاط استان حضور داشته و با تک تک مردم ارتباط دارند و دارای اطلاعاتی هستند که می‌تواند برای مدیران حائز اهمیت باشد.

نمایندگان نقش مشورتی دارند

وی اضافه کرد: ممکن است مدیران در تصمیمات خود از نمایندگان مشورت بگیرند اما به این معنی نیست که یک نماینده برای یک پست مدیریتی زمین و زمان را بهم بدوزد که حتما شخص مورد نظر او منصوب شود؛ از این رو ما فقط نقش نظارتی و در کنار آن مشورتی خود را اجرا می‌کنیم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس تصریح کرد: درباره انتصابات اخیر استاندار قزوین نقطه نظراتی داشتیم که ارائه کردیم اما در مجموع انتخاب با استاندار و تیم او است و در نهایت هم مسئولیت با اوست.

سیاهکلی گفت: از کسانی که انتخاب می‌شوند نیز خدمت محوری و تکریم ارباب رجوع و حل مسئله را انتظار داریم که اگر عملکرد ضعیفی هم داشته باشند برخورد می‌کنیم و در مقابل اگر قوی هم باشند مورد تشویق قرار می‌دهیم.

وی اذعان کرد: متاسفانه استان قزوین سیاست زده است و همین سیاسی بازی‌ها باعث شده که استان عقب بماند و این نقطه ضعف بزرگی است در حالی که سیاست‌مدار بودن بد نیست و نقطه قوت محسوب می‌شود اما استان ما از سیاسی بازی رنج می‌برد.

ساختار بودجه نویسی کشور غلط است

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس تاکید کرد: ما وکیل الدوله نیستیم بلکه مدافع مردم هستیم و هرجا که حق مردم در معرض خطر باشد، ورود کرده و احقاق حق می‌کنیم.

سیاهکلی درباره وضعیت بودجه 1401 عنوان کرد: این بودجه نقاط ضعف و قوتی دارد که مربوط به ضعف در ساختار بودجه نویسی کشور می‌شود.

وی ابراز کرد: ساختار بودجه نویسی کشور غلط است ؛ ما همچنان از یک ساختار سنتی بودجه نویسی پیروی می‌کنیم در حالی که بودجه باید بر مبنای استراتژی‌ها، پروژه‌ها و برنامه‌ها و پاسخگویی به نیازها باشد و این ساختار باید اصلاح شود.

انتهای پیام/ 1300
 

دیدگاه ها

عبدالله / ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹

منتظر می مانیم و می بینیم که مدیر کل میراث از دوستان جناب نماینده انتخاب خواهد شد یا نه...
اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان