۲۱/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۱ یکشنبه

صبح قزوین ۷۶۳ فقره گزارش عمومی فساد در قزوین ثبت شد
کد خبر: ۳۵۵۰۹۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ساعت: ۱۴:۵۶ ↗ لینک کوتاه

بازرس کل استان قزوین:

۷۶۳ فقره گزارش عمومی فساد در قزوین ثبت شد

عبدالله آقا علیخانی گفت: در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰، حدود ۵۸۷ فقره شکایت خصوصی و حدود ۷۶۳ فقره گزارش عمومی فساد در مجموع هزار و ۳۰۰ گزارش رسمی در سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات بازرسی کل استان ثبت شده است.

۷۶۳ فقره گزارش عمومی فساد در قزوین ثبت شد
به گزارش صبح قزوین؛ عبدالله آقا علیخانی روز چهارشنبه با بیان اینکه تخطی از قانون عامل اصلی انحراف‌های مدیران سازمان هاست، افزود: مدیران باید با قوانین دستگاه مربوط اطلاع داشته باشند، اما متأسفانه بسیاری از انتصاب‌ها سیاسی است و مدیر منصوب شده به دلیل آشنا نبودن با قوانین مرتکب تخلف می‌شود.

آقاعلیخانی با اشاره به ضرورت احراز صلاحیت اخلاقی، علمی و اجرایی و فنی، تصریح کرد: در انتصابات مدیران صرفا صلاحیت های اخلاقی مورد بررسی می گیرد بنابراین برای بررسی سایر صلاحیت ها نیازمند اصلاح مقررات هستیم از این رو مدیران تازه منصوب شده در استان باید تمامی ابعاد و شاخص های مدیریتی را در خود تقویت نمایند.  

وی با بیان اینکه شهرداری، بیشترین شکایت‌ها و پرونده‌های تشکیل شده در این سازمان را به خود اختصاص داده است، افزود: در سال جاری بالاترین آمار شکایت‌های مطرح شده در بازرسی کل استان قزوین به شهرداری، سپس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی مربوط بوده است.

آقاعلیخانی ادامه داد: در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰، حدود ۵۸۷ فقره شکایت خصوصی و حدود ۷۶۳ فقره گزارش عمومی فساد در مجموع هزار و ۳۰۰ گزارش رسمی در سامانه رسیدگی به شکایات و اعلامات بازرسی کل استان ثبت شده است که عمده ورودی های موصوف مربوط به سازمان هایی است که مراجعات بیشتر و خدمات متنوع تری ارائه می دهند.

بازرس کل استان قزوین خاطرنشان کرد: امسال ۷۰ نفر از طرف سازمان بازرسی استان قزوین به هیات‌های تخلفات و حدود ۵۰ نفر هم به مراجع قضایی برای برخورد قانونی معرفی شده اند.

مدیر ارشد نظارتی استان با تاکید بر توجه دقیق مدیران به گزارش های هشداری سازمان بازرسی، افزود: هدف اصلی سازمان بازرسی در وهله اول پیشگیری از وقوع تخلف و جرم در دستگاه های اجرایی است که بدین منظور گزارش های هشداری متعددی به سازمان های مختلف در استان ارسال شده است و چنانچه دستگاهی به این هشدارها توجه نکرده و ترک وظیفه کند، مشمول برخورد قانونی می‌شود.

بازرس کل قضایی استان قزوین با اشاره به تغییر کاربری های غیر مجاز در استان، تصریح کرد: امسال بیش از هزار و ۳۰۰ مورد تغییر کاربری در استان قزوین شناسایی شده که از این تعداد تا به امروز به ۹۰۰ پرونده تغییر کاربری رسیدگی صورت گرفته است.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان