۰۴/ذو الحجة/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۴/۱۲ یکشنبه

صبح قزوین بیش‌از ۱۸هزار رای جایگزین حبس در دادگستری استان قزوین صادر شد
کد خبر: ۳۵۴۹۷۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ساعت: ۱۲:۱۹ ↗ لینک کوتاه

طی ۹ماه سال جاری؛

بیش‌از ۱۸هزار رای جایگزین حبس در دادگستری استان قزوین صادر شد

علی شعبانی گفت: طی ۹ ماه سال جاری برای ۱۸هزار و ۱۶۹ پرونده رای جایگزین حبس صادر شده است که شاهد افزایش ۱۰درصدی در صدور این احکام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده ایم.

بیش‌از ۱۸هزار رای جایگزین حبس در دادگستری استان قزوین صادر شد
علی شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به لزوم اجرای مجازات‌های جایگزین حبس اظهار کرد: این نوع مجازات که در سال‌های اخیر از سوی دستگاه قضایی اجرایی شده، نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و استفاده بهینه از توان و ظرفیت زندانی‌ها برای خدمات رسانی به جامعه داشته است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به آمار آرا صادر شده جایگزین حبس گفت: طی 9 ماه سال جاری برای 18هزار و 169 پرونده رای جایگزین حبس صادر شده است که شاهد افزایش 10درصدی در صدور این احکام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده‌ایم.

این مسئول عنوان کرد: مجازات‌های جایگزین حبس طبق ماده ۶۴ قانون مجازات اسلامی شامل دوره مراقبت، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی روزانه، محرومیت از حقوق اجتماعی است و به منظور جلوگیری از ارتکاب جرم اجرایی می‌شوند.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه مجازات حبس، آثار و آسیب‌هایی در جامعه دارد که یکی از مهمترین آنها آسیب به اعضای خانواده و بعد خود شخص زندانی است از این رو قانونگذار بر آن شد که از مجازات حبس کمتر استفاده و به جای آنها از مجازات جایگزین حبس استفاده نماید.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان