۱۴/ذو القعدة/۱۴۴۴

-

۱۴۰۲/۰۳/۱۳ شنبه

صبح قزوین موانع پروژه‌های کلان استان قزوین با حضور رئیس جمهور مرتفع شود
کد خبر: ۳۵۴۹۶۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ ساعت: ۱۲:۴۸ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس:

موانع پروژه‌های کلان استان قزوین با حضور رئیس جمهور مرتفع شود/ ظرفیت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری مغفول مانده است

لطف‌الله سیاهکلی گفت: ما از رئیس جمهور پروژه‌ها و کارهای بزرگ مطالبه خواهیم کرد چون کارهای ریز توسط مدیران استانی قابل حل است اما باید کارهای بزرگ در قزوین کلید زده شود.

موانع پروژه‌های کلان استان قزوین با حضور رئیس جمهور مرتفع شود
لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان قزوین اظهار کرد: خود را آماده حضور آقای رئیسی به عنوان شخصیت اول کشور در استان و در میان گذاشتن مسائل مهم با ایشان آماده می‌کنیم.
 
وی افزود: در استان قزوین شرایط برای هر فعالیتی آماده است به ویژه اینکه محوریت‌های اصلی این فعالیت‌ها در حوزه اقتصادی، صنعتی و گردشگری است.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس ادامه داد: ما در حوزه جاده‌ها، آب و ریل مسائلی داریم که باید حل شود به طور مثال مترو قزوین به هشتگرد یکی از پروژه‌هایی است که در سفر رئیس جمهور باید پیگیری شود.

قطار قزوین به قم در سفر رئیس جمهور مطرح می‌شود

این مسئول عنوان کرد: خط ریل قزوین به قم هم پروژه مهمی است که قفقاز را به خلیج فارس نزدیک کرده و مسیر را خیلی کوتاه می‌کند.
 
وی ابراز کرد: با توجه به اینکه قزوین در نزدیکی دریای خزر قرار دارد بهترین مکان برای نقل و انتقالات کالا و خدمات است.
 
سیاهکلی با بیان اینکه آب آشامیدنی و کشاورزی استان از مسائل مهم است، تاکید کرد: استان قزوین منابع آب خوبی دارد اما مشکل در مدیریت آن است، از این با تشنگی دست و پنجه نرم می‌کنیم.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس عنوان کرد: دشت‌‌های قزوین از بی‌آبی رنج می‌برد و حتی ممکن است در آینده با فرونشست مواجه شویم و باید برای آن فکر کرد.
 
وی افزود: دشت قزوین دشت زرخیزی است که اگر به آن بی‌توجهی کنیم بدون شک کارکرد اصلی خود را از دست خواهد داد.

ما از رئیس جمهور کارهای بزرگ می‌خواهیم
 
این مسئول گفت: ما از رئیس جمهور پروژه‌ها و کارهای بزرگ مطالبه خواهیم کرد چون کارهای ریز توسط مدیران استانی قابل حل است اما باید کارهای بزرگ در قزوین کلید زده شود.
 
سیاهکلی تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌های ملی نیاز به اعتبارات ندارد بلکه فقط نیازمند مجوز است و بخش خصوصی آن را اجرا خواهد کرد و در مسئله حمایت مالی نباید دیگر از دولت انتظار داشته باشیم و این در حالی است که حتی از ابتدایی‌ترین ظرفیت‌های بخش خصوصی هم استفاده نکردیم.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس بیان کرد: در بخش خصوصی افراد زیادی حاضر به سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها هستند؛ به عنوان مثال در قرارداد ۲۵ساله چین می‌توانیم پروژه‌های زیادی از جمله مترو قزوین_هشتگرد و قطار قزوین_قم را تعریف کنیم.
 
وی در پایان گفت: بنابراین ما زیاد به بودجه‌های کلان دولتی نیاز نداریم بلکه به موافقت‌های آن با اجرای این پروژه‌ها نیاز است.
 
انتهای پیام/ ۱۳۰۰
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان