۱۵/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۲/۲۶ دوشنبه

صبح قزوین امسال ۱۰ هزار تن کشمش از تاکستان صادر شد
کد خبر: ۳۵۴۱۲۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۱۳ ساعت: ۱۱:۲۵ ↗ لینک کوتاه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان:

امسال ۱۰ هزار تن کشمش از تاکستان صادر شد/ تخصیص ۶۰ میلیاردتومان اعتبار برای خرید تضمینی کشمش

حشمت اله رحمانی گفت: مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید حمایتی کشمش به تعاونی‌های روستایی سراسر کشور اختصاص یافت که از این اعتبارات ۶۰ میلیارد تومان به شهرستان تاکستان تخصیص داده شد.

امسال ۱۰ هزار تن کشمش از تاکستان صادر شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ شهرستان تاکستان یکی از تولیدکننده‌های اصلی انواع کشمش در کشور بوده به طوری که نام انگور و کشمش با این شهر عجین شده و اقتصاد درصد زیادی از مردمان آن به محصول انگور و کشمش گره خورده است.

در سال‌های اخیر با توجه به کیفیت بالای تولید کشمش و دقت و حساسیت باغداران و کارخانجات، در تولید و فرآوری این محصول جهش ایجاد شده و جایگاه بسیاری بالایی را در بازار داخل و صادرات به خود اختصاص داده است.

حشمت اله رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان تاکستان اظهار کرد: این شهرستان ضمن اینکه دارای حدود ۵ هزار هکتار مناطق صنعتی فعال و نیمه فعال بوده و یک قطب صنعتی کشور به شمار می‌آید نیز قطب کشاورزی هم محسوب شده و از جایگاه مناسبی برخوردار است.

فعالیت ۲۲ واحد کارخانه بسته‌بندی کشمش در تاکستان

وی افزود: شهرستان تاکستان در تولید کشمش رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و کشمش این شهرستان دارای برند جهانی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان تصریح کرد: تعاونی باغداران شهرستان تاکستان با ۶ هزار عضو و صندوق کشمش با حدود ۱۸ هزار عضو از تشکل‌های بی‌نظیری در کشور هستند.

وی عنوان کرد: ۲۲ واحد کارخانه بسته‌بندی کشمش در شهرستان تاکستان فعال است که به اهمیت این شهر در زمینه تولید انگور و کشمش می‌افزاید.

صادرات ۴ هزار تن انگور در سال جاری 

رحمانی عنوان کرد: در سال جاری انگور حدود ۴ هزار تن و کشمش نیز بالای ۱۰ هزار تن صادر شد که صادرات کشمش همچنان ادامه دارد و قیمت بی‌سابقه کشمش گواه صادرات خوب این محصول است چراکه بالای ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان برای هر کیلو از باغداران به صورت نقدی خریداری می‌شود.

وی در پایان بیان کرد: با فعالیت و پیگیری نماینده تاکستان در مجلس مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای خرید حمایتی از کشمش به تعاونی‌های روستایی سراسر کشور اختصاص داده شد که از این اعتبارات ۶۰ میلیارد تومان به شهرستان تاکستان تخصیص داده شد و با این اعتبار خرید کشمش توسط کارخانه‌داران هم اکنون در حال انجام است.

انتهای پیام/۷۰۰۳ 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان